کد خبر:124810
پ
جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اپراتورها گرانفروشی کرده‌اند/ ارسال پرونده دو اپراتور به سازمان حمایت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال پرونده گرانفروشی دو اپراتور به سازمان حمایت خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال پرونده گرانفروشی دو اپراتور به سازمان حمایت خبر داد.

 

*** گرانفروشی اپراتورها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدجواد آذری جهرمی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور پیدا کرد و در حاشیه آن جزئیات برخورد با گرانفروشی اپراتورها را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.

 

وی در خصوص اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنت خود، گفت:

این کار خلاف ضوابطی است که برای اپراتورها در زمان صدور پروانه، تعیین شده و مصداق گرانفروشی است، سازمان تنظیم مقررات اختیاراتی را در برخورد با این گرانفروشی دارد که بر حسب همان اختیار جریمه دو میلیارد تومانی برای‌ آنها در نظر گرفت شده و اختیارات برای برخورد بیشتر کفایت نمی‌کرد به همین دلیل طرحی را برای افزایش اختیارات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور را به دولت داده‌ایم، تا آن را در دستور کار قرار دهد.

نبود اختیارات کافی باعث شد خلایی در برخورد مناسب با گرانفروشی ایجاد شود و آن‌ها نیز با استفاده از همین خلا گران‌فروشی خود را ادامه دادن، البته گران کردن بسته‌های اینترنت از نظر ما توجیه اقتصادی ندارد و منطقی پشت آن نیست، این مشکل باید برطرف شود.

 

وی در خصوص روال پیگیری این مساله، افزود:

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، پرونده گرانفروشی دو اپراتور را به سازمان حمایت ارسال کرد و سازمان حمایت نیز روز پیش مبالغ‌گرانفروشی و اصل گرانفروشی را تایید و پرونده را برای بررسی بیشتر به تعزیرات ارسال کرد و در دادگاه تعزیرات آخرین دفاعیات اخذ شده است و در همین روزها حکم تعزیرات اعلام می‌شود، در این هفته ابزارهای نظارتی برای افزایش اختیارات برخورد با گران‌فروشی از سوی دولت اخذ می‌شود.

 

*** پیگیری وزیر برای بازگشت مبالغ به مردم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون‌گرانفروشی دو اپراتور، افزود:

از دید ما این کار گرانفروشی است و مبالغی که در این مدت از مردم اخذ شده باید به آن‌ها برگرد، پیگیر این ماجرا هستیم اما نمی‌توان در این فضا برخورد احساسی انجام داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول