کد خبر:124793
پ
حجت اله فیروزی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن تکلیف را مشخص کرد

مدرس خیابانی گزینه منطقی برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر صنعت است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه مدرس خیابانی در حال حاضر وزارت صمت را اداره ‌می‌کند و سوار بر کار است، وی را گزینه منطقی برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر صنعت دانست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه مدرس خیابانی در حال حاضر وزارت صمت را اداره ‌می‌کند و سوار بر کار است، وی را گزینه منطقی برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر صنعت دانست.

 

*** معرفی وزیر صنعت به مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از خبرگزاری صنایع، حجت اله فیروزی در ابتدای این گفتگو پیرامون معرفی وزیر پیشنهادی صنعت به مجلس، اظهار کرد:
چندین بار برای معرفی وزیر صنعت به دولت تذکر داده شده است.

همچنین رییس مجلس نیز به دولت اعلام کرد، مدت زمان زیادی تا پایان زمان قانونی سرپرست وزارت صنعت باقی نمانده است و ۲۲ مردادماه آخرین فرصت اداره وزارتخانه با سرپرست است.در حال حاضر نیز دیر شده است و دولت هر چه سریع‌تر باید وزیر را معرفی کند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون گزینه‌های مختلفی به عنوان وزیر صنعت پیشنهادی مطرح شده است، افزود:سرپرست وزارت صنعت، معاون صنایع معدنی وزارت صنعت و استاندار خراسان گزینه‌هایی هستند که تاکنون برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر صنعت از آنها یاد شده است.نمایندگان مجلس در خصوص این موضوع تاکید دارند که کسی می‌تواند وزارتخانه را اداره کند که از جنس همین وزارتخانه باشد، یعنی کسی باشد که حوزه ماموریت‌های وزارتخانه را بشناسد.

با توجه به فرصت اندک تا پایان، دولت باید وزیری انتخاب کند که وزارتخانه را می‌شناسد زیرا وقتی ندارد که صرف آزمون و خطا کند.به ویژه اینکه بسیاری از ماموریت‌های امروز در خصوص نیازهای‌ مردم در حوزه وظایف وزارت صنعت است.بازار، تامین نیازهای درونی بازار، بخش صادرات، بخش معادن، که گستردگی و تنوع زیادی دارد در حوزه وزارت صنعت است.این‌ها همه موضوعات مهمی است که در حوزه وزارت صنعت قرار دارد لذا اینکه بخواهیم فرصت سوزی کنیم و دیر وزیر را اعلام کنیم مناسب نیست زیرا مشکلات مردم را دوچندان می‌کند.

 

*** معرفی وزیر صنعت پیشنهادی از بدنه وزارت صمت

 

فیروزی با اشاره به اینکه معرفی وزیری خارج از وزارتخانه واقعا به صلاح نیست، گفت:

کسی که بخواهد وزارتخانه ، افراد، سازمان، تعاملات را بشناسد، زمان طولانی می‌خواهد که مناسب وضعیت فعلی کشور نیست.وزارت صنعت حاصل تجمیع چندین وزارتخانه است، وزارتخانه‌ای با این حجم سنگین از مسئولیت به صلاح نیست که مدت طولانی با یک سرپرست یا بواسطه شخصی از بیرون وزارتخانه اداره شود.وزارتخانه نیروهای شایسته زیاد دارد، اگر ضعفی در این موضوع است به دولت‌ها که نتوانستند کادرسازی کنند، برمی‌گردد.

 

*** مدرس خیابانی گزینه منطقی برای معرفی به مجلس

 

مدرس خیابانی در ادامه با بیان اینکه انسان‌های توانمندی در مجموعه وزارت صنعت داریم، تاکید کرد:دولت قطعا می‌تواند وزیر صنعت را از داخل وزارت صمت انتخاب و به مجلس معرفی کند.

وی در خصوص معرفی سرپرست فعلی وزارت صمت به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت به مجلس، افزود:منطق حکم می‌کند، آقای مدرس خیابانی که وزارتخانه را اداره ‌می‌کند و سوار بر کار است به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود.

 

*** فرصت کافی برای تفکیک وزارت صمت وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان پیرامون تاخیر در معرفی وزیر صنعت به مجلس، بیان کرد:منحصرا با اعلام اینکه منتظر روشن شدن تکلیف تفکیک وزارتخانه به دو وزارتخانه برای معرفی وزیر هستند، به نوعی فرصت سوزی می‌کنند.زیرا در حال حاضر فضای فعلی مجلس، فضای تفکیک نیست.

به ویژه اینکه در دوره‌های قبل هم این مسئله بیان شد اما خروجی مناسبی از این موضوع نداشتیم.

دلیل بعدی، عدم زمان مناسب است و کمتر از یکسال از عمر این دولت باقی مانده است.زمانی که صرف سیر مراحل قانونی تفکیک دو وزارتخانه، به تصویب رسیدن مجلس و تایید شورای نگهبان می‌شود و پس از سیر مراحل قانونی،زسازمان‌ها و نیروهای انسانی باید تفکیک شود.

تا زمانیکه این چینش‌ها انجام شود، فرصت‌ها از دست رفته است.از طرفی جامعه هم با توجه به بخش عمده مشکلات مردم که حوزه بازار و کنترل قیمت‌ها است برای این موضوع صبوری ندارد، لذا به تاخیر انداختن این موضوع واقعا درست نیست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول