کد خبر:124837
پ
اصغر مصاحب
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک:

ایجاد اشتغال برای بیش از ۷ هزار نفر در واحدهای صنعتی احیا شده

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک از ایجاد اشتغال برای بیش از ۷ هزار نفر در واحدهای صنعتی احیا شده خبر داد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک از ایجاد اشتغال برای بیش از ۷ هزار نفر در واحدهای صنعتی احیا شده خبر داد.

 

*** راه‌اندازی مجدد واحد صنعتی غیرفعال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اصغر مصاحب درباره ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و متوسط، اظهار داشت:

در هفته صنایع کوچک یک روز به عنوان صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.

برخی به دلیل همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آنها را یک موضوع درنظر می‌گیرند در حالیکه مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک پکیج کارآفرینی داریم و در این مجموعه فعالیت‌های متفاوتی داریم.

سال گذشته چهار هزار و ۶۲ دوره آموزشی برای ۹۲ هزار نفر برگزار شد.

همچنین ۳۰۲ تور صنعتی برای بازدید ۶ هزار و ۴۰۰ نفر برگزار شد تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا شوند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته فراهم شود.

همچنین سال گذشته هشت هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی غیرفعال، مجددا راه‌اندازی و برای ۱۲۳ هزار و ۵۱۴ نفر شغل ایجاد شد.

در سال ۹۸ تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصا شد و ۲۵ تجربه موفق کارآفرینی در رشته‌های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.

 

*** ایجاد اشتغال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در پایان پیرامون برنامه‌های این سازمان، بیان داشت:

یکی از اقدامات ما بازفعال‌سازی و راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است، براین اساس مشاورین کلینیک‌های کسب و کار به واحدها مشاوره می‌دهند

در این کلینیک‌ها سه مقوله مشاوره، طرح‌های عارضه‌یابی و پروژه بهبود دنبال می‌شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقای تکنولوژی است که منجر به اشتغال می‌شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می‌کنیم.

براساس اقدامات انجام شده از ابتدای سال ۹۹ تا پایان هشتم مردادماه، ۴۳۲ واحد مجددا احیا شد که تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال را دربرمی‌گیرد که در واحدهای تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیا شد.

برنامه ما برای امسال این است که یک هزار و ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد احیا شود. با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا احیای ۴۳۲ واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل بوده است.

sv,a
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول