کد خبر:124914
پ
سهام عدالت
معاون امور بانکی وزیر اقتصاد:

ارائه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت به مشتریان

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد از توافق بانک‌ها برای ارائه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت به مشتریان خبر داد.

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد از توافق بانک‌ها برای ارائه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت به مشتریان خبر داد.

 

*** ارائه کارت اعتباری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس معمارنژاد در جمع برخی مدیران بانک‌ها پیرامون ارائه کارت اعتباری معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت، اظهار کرد:

تمامی بانک‌ها توافق کرده‌اند تا حداقل ۵۰ درصد ارزش روز کل سهام عدالت را بر مبنای کارت اعتباری در اختیار مشتریان خود بگذارند.

پرداخت این تسهیلات سه ساله و مطابق با مصوبه شورای عالی پول و اعتبار ۱۸ درصد پیش بینی شده و وثیقه این تسهیلات سهام عدالت است و مشتریان نیاز به ارائه هیچ ضمانت دیگر یا سپرده‌گذاری پیش یا پس از دریافت وام نخواهند داشت.

 

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد و امور دارایی ضمن تاکید بر اینکه تلاش بر این است که تمام فرایند اعطای این تسهیلات الکترونیک انجام شود، بیان کرد:

اکنون بانک ملی تمامی مراحل اعطای این تسهیلات را برای مشتریان خود به شکل الکترونیک انجام می‌دهد.

سامانه بانک ملت هم بزودی آماده خواهد شد، بانک‌های صادرات، تجارت و سپه هم در فرآیند تکمیل الکترونیکی‌سازی تمامی مراحل اعطای این تسهیلات هستند.

 

*** سیستم ارائه دهنده

 

مدیرعامل بانک ملی در ادامه این نشست ضمن تاکید بر اینکه سیستم ارائه این کارت‌های اعتباری مشابه کردیت کارت در سیستم بانک‌های بین المللی است، اظهار داشت:

باید توجه داشت که دارندگان این کارت اعتباری در صورتی که مبلغ خریداری شده خود بوسیله این کارت در بازه زمانی یک ماهه، تسویه کنند، آن مبلغ مشمول تسهیلات ۱۸ درصد نخواهد شد و برای این گروه از مشتریان سود صفر درصد در نظر گرفته خواهد شد و آنان می‌توانند مداوم با این شیوه از اعتبار کارت‌های خود به صورت ماهانه بهره ببرند.

 

*** شناسایی دارندگان

 

وی در ادامه بیان داشت: بنابر تصمیم شورای عالی بورس شناسایی دارندگان سهام عدالت با ارائه یک شماره شبای معتبر و فعال و همچنین ارائه یک شماره تلفن همراه به نام فرد مشمول در سایت سهام عدالت امکان‌پذیر خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در پایان با اشاره به پرداخت ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان فروش سهام عدالت تاکنون، افزود:

بدون انجام این فرایند، شناسایی اعطای تسهیلات بر مبنای سهام عدالت و همچنین فروش این سهام امکان‌پذیر نخواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول