کد خبر:124912
پ
ترخیص کالا
وزیر اقتصاد:

بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند

وزیر اقتصاد تاکید کرد بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند.

 

*** خرید و فروش سهام عدالت به قیمت بازار بورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد دژپسند در واکنش به انتقادات مردمی نسبت به عدم واریز پول فروش سهام عدالت توسط برخی بانک‌ها به حساب سهامداران، اظهار کرد:

هیچ بانکی اجازه ندارد، کمتر از ارزش بازار بورس سهام‌عدالت را خریداری کند بلکه سهامداران می‌توانند متناسب با شرایط بازار و به موجب فرمول تعیین شده سهام‌عدالت خود را به بانک‌ها بفروشند.

 

وزیر اقتصاد و امور دارایی در پایان، افزود:

احتمالا اشتباهی در محاسبات ارزش بازار بورس صورت می‌گیرد و این موضوع موجب تاخیر در واریز پول خرید سهام عدالت توسط بانک‌ها به حساب فروشنده‌ها می‌شود.

وزارت اقتصاد و دارایی شرایطی را فراهم کرده تا مردم بتوانند با استفاده از سهام‌عدالت خود به عنوان وثیقه وام دریافت کنند و دیگر سهامشان را نفروشند.

 

*** پرداخت نشدن وجه حاصل از فروش به سهامداران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیش از این برخی از سهامداران سهام عدالت که در حدود دو ماه پیش درخواست فروش سهام خود را از طریق بانک یا از طریق کارگزاری‌ها ثبت کرده‌ بودند، هیچ گونه وجهی برایشان واریز نشده بود.

ابتدا تصور بر این بود که همه این تقاضاها در کارگزارهای بانکی و غیربانکی ثبت شده و این کارگزاری‌ها هستند که علی‌رغم دریافت درخواست‌ها در فروش و سپس واریز پول سهام سهامداران تعلل می‌کند.

اما مشخص شده که برخی از این درخواست‌ها در سامانه معاملات سهام‌عدالت کارگزاری‌ها ثبت نشده و تمام این بیش از دوماهی که سهامداران منتظر دریافت پول خود بودند، درخواست آنها ثبت نشده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول