کد خبر:124942
پ
راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی:

برنامه وزارت راه برای استخدام کارگران تعمیر و نگهداری خطوط راه آهن

وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای استخدام کارگران تعمیر و نگهداری خطوط راه آهن خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای استخدام کارگران تعمیر و نگهداری خطوط راه آهن خبر داد.

 

*** استخدام کارگران در وزارت راه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد اسلامی در حاشیه جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون نیروی انسانی پروژه‌های وزارت راه، اظهار داشت:

امروز در مورد نیروی انسانی پروژه‌های وزارت راه و راه‌آهن و مراکز تعمیر و نگهداری خطوط ریلی در این کمیسیون صحبت کردیم.

قراردادهای این نیروها متعدد و متفاوت است و به لحاظ تداوم امنیت شغلی، ابهاماتی را نمایندگان داشتند و مسائلی را مطرح کردند.

متأسفانه راه‌آهن پست‌های این نیروها را کاهش داده است اما با توجه به ابلاغیه‌های لازم به آنها اعلام کردیم که این پست‌ها مشاغلی محسوب نمی‌شوند که بتوانند به صورت پیمانکاری کارها انجام شود بلکه بایستی به صورت امدادی و شبانه‌روزی کار دنبال شود که عملاً با استفاده از روش پیمانکاری قابل انجام نیست.

قرار شد که کمیته مشترکی با حضور وزارت راه، کمیسیون اجتماعی مجلس و با حضور نمایندگان سازمان‌های امور اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه، موضوع ساماندهی نیروی انسانی مشاغل عملیاتی که شبانه‌روز باید در خطوط ریلی و راه‌آهن حاضر باشند را بازبینی کرده و برای آن رویه‌ای تنظیم کنیم.

 

*** پروژه‌های زیرساختی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

پیگیری پروژه‌های زیرساختی اعم از راه‌های اصلی و شریانی و راه‌آهن و راه‌های روستایی از دیگر مباحثی بود که در کمیسیون اجتماعی با حضور نمایندگان وزارت راه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پاسخ لازم هم در این زمینه داده شد. البته قرار شد که برای بخشی از این توضیحات هم جلسات مستمری را با تعدادی از نمایندگان در مورد برخی از مشکلات حوزه انتخابی داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول