کد خبر:124959
پ
شریعتمداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تصویب افزایش حق مسکن کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از تصویب افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از تصویب افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

 

*** افزایش حق مسکن کارگران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد شریعتمداری در خصوص افزایش حق مسکن کارگران، اظهار کرد:

کمیسیون اقتصادی دولت، به اتفاق آرا افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را که پیش از این در شورای عالی کار پیشنهاد و تصویب شده بود به تصویب رساند.

با تصویب کمیسیون اقتصادی دولت ، این موضوع برای تصمیم‌گیری نهایی و طرح به هیات دولت ارجاع شد که با توجه به اهمیت موضوع این امر طی جلسات آینده در هیات دولت تصویب می‌شود.

 

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در پایان، افزود:

یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق‌مسکن است که رقم آن در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت پس از تعیین به هیات وزیران پیشنهاد داده می‌شود و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد.

در آخرین مصوبه شورای عالی کار که ۱۷ خرداد ماه برای تغییرات مزد ۹۹ کارگران برگزار شد پیشنهاد افزایش هزینه مسکن تا سقف ۳۰۰ هزار تومان جهت تایید و تصویب نهایی به هیات وزیران ارائه شد.

 

*** علت تاخیر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون روابط کار وزارت تعاون پیش از این درباره تاخیر تعیین هزینه مسکن کارگران در هیات دولت، اظهار داشت:

موضوع تاخیر بررسی حق مسکن کارگران، لایحه اصلاح قانون مالیات‌ها بود و این باعث شد کمیسیون اقتصادی بر آن متمرکز شود اما با این حال انتظار می‌رود ظرف دو هفته دیگر در دولت طرح و به تصویب برسد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول