کد خبر:125017
پ
کرونا
رییس ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا:

محدودیت‌های کرونایی تا پایان مرداد تمدید می‌شود

رییس ستاد عملیات مدیریت کرونا، با اشاره به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان تهران از تمدید محدودیت‌ها تا پایان مردادماه خبر داد.

رییس ستاد عملیات مدیریت کرونا، با اشاره به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان تهران از تمدید محدودیت‌ها تا پایان مردادماه خبر داد.

 

*** تهران در وضعیت قرمز

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علیرضا زالی در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در تهران از بستری شدن ۵۳۴ بیمار جدید کرونایی در بیمارستا‌ن‌های استان‌تهران خبر داد که ۱۲۷ آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

۱۰.۳ درصد از مراجعه‌کنندگان به بخش‌های سرپایی بهداشتی و درمانی و ۱۷.۳ درصد مراجعان بیمارستانی نیاز به بستری در مراکز درمانی داشتند. همچنین ۴۳۲ بیمار در طی شبانه روز پیش از بیمارستان‌های ‌تهران ترخیص شدند که این آمار نسبت به روز پیش تغییر چندانی نداشته است.

 

رییس ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در ادامه از استمرار محدودیت‌های اعمال شده تا پایان مردادماه خبر داد و گفت:

بر اساس تصمیم مشترک استانداری‌تهران و ستاد مقابله با کرونای‌ تهران، با توجه به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان، شاهد تمدید محدودیت‌های اعمال شده در هفته گذشته تا پایان مردادماه خواهیم بود.

 

وی ضمن تقدیر از همکاری شهرداری تهران در لغو طرح ترافیک و استمرار اعمال محدودیت، افزود:

بر اساس نتایج بررسی مشترک با شهرداری ‌تهران، آمار نشان می‌دهد که لغو طرح ترافیک بر میزان استفاده از حمل و نقل عمومی تغییر چندانی نگذاشته و لغو طرح ترافیک در مدیریت کاهش سفرهای درون شهری در تهران تاثیرگذار نبوده است.

بیشترین میزان اثرگذاری در کاهش ابتلا و بستری ناشی از استفاده منظم تر شهروندان از ماسک و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و چرخشی شدن کارکنان بوده است که اثر خوبی نیز در بحث ترافیکی ایجاد کرده است.

 

*** دورکاری راهبرد مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در پایان، خاطرنشان کرد:

بررسی‌ها نشان داده است در اولین روز اجرای طرح چرخش کارمندی ۵۳ درصد ترافیک تهران سبک‌تر شد که این الگوی جدید استفاده از ظرفیت دورکاری کارمندان می‌تواند یکی از راهبردهای بسیار خوب و مناسب در مجموعه مداخلات شهری در نبرد با کرونا باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول