کد خبر:125060
پ
نیکزاد
نایب رییس مجلس:

تفاهم قرارگاه خاتم‌الانبیاء با دولت برای تکمیل ۱۱۸ پروژه

نایب رییس مجلس از تفاهم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با دولت برای تکمیل ۱۱۸ پروژه در کل استان‌های کشور خبر داد.

نایب رییس مجلس از تفاهم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با دولت برای تکمیل ۱۱۸ پروژه در کل استان‌های کشور خبر داد.

 

*** تفاهم قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) با دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی نیکزاد با اشاره به پروژه‌های عمرانی کشور، اظهار داشت:

بین مجلس، دولت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور تفاهمی صورت گرفته و قرار است قرارگاه در سطح کشور اقدامات و فعالیت‌های خوبی برای اجرای پروژه‌های عمرانی انجام دهد.

 

نایب رییس مجلس در ادامه افزود:

درشرایط کنونی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به دنبال همکاری دولت برای اجرا و تکمیل ۱۱۸ پروژه درتمامی استان‌ها است ضمن اینکه قرارگاه همکاری‌های مشترک خوبی با شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی مانند شرکت ملی نفت و ایمیدرو دارد.

درهفته‌های جلسات متعددی بین رییس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) و مسئولان سازمان و برنامه برگزار شده و مقرر شده که مطالبات قرارگاه از دولت پرداخت شود تا آنها پروژه‌ها را بدون در نظر گرفتن مطالبات شان پیش ببرند.

 

*** اعتبارات دولت

 

نیکزاد با اشاره به اعتبارات دولت، گفت:

۱۱۸ پروژه در سطح استان‌های مختلف کشور شناسایی شده و مقرر شده است اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان که مربوط به بازه زمانی یکم فروردین تا پایان اسفند سال جاری است از سوی قرارگاه هزینه شود.

ضمن اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان هم از سوی دولت اختصاص پیدا کند که در این راستا دولت بایستی هزار میلیارد تومان در قالب فروش نفت و هزار میلیارد تومان هم در قالب اوراق مشارکت به قرارگاه بدهد.

 

*** ۴۹ پروژه تا خرداد ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رییس مجلس در پایان با بیان اینکه ‌از ۱۱۸ پروژه مذکور ۴۹ پروژه تا خرداد سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود:

قرار است قرارگاه تا پایان سال در قبال هزینه‌کرد اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومانی در این پروژه‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومان مطالبه داشته باشد.

در تمامی استان‌ها به جز پنج استان پروژه عمرانی داشتیم که خوشبختانه با توافق صورت گرفته امروز در این پنج استان هم پروژه‌های تعریف شده و به زودی عملیات آن‌ها آغاز خواهد شد.

لذا می‌توانم بگویم که با تفاهم بین مجلس، دولت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در ۳۱ استان کشور پروژه‌هایی مختلفی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول