کد خبر:125071
پ
اوراق سلف نفتی
نماینده مردم نجف آباد در مجلس:

نامه قوای مقننه و قضائیه به رهبر معظم انقلاب در مخالفت با فروش اوراق سلف نفتی

نماینده مردم نجف آباد در مجلس از ارسال نامه‌‌ای توسط قوای مقننه و قضائیه به رهبر معظم انقلاب در مخالفت با تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی خبر داد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس از ارسال نامه‌‌ای توسط قوای مقننه و قضائیه به رهبر معظم انقلاب در مخالفت با تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی خبر داد.

 

*** مخالفت قوای مقننه و قضائیه با فروش اوراق سلف نفتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی پیرامون تصمیم دولت درباره فروش اوراق سلف نفتی، اظهار کرد:

قوای مقننه و قضائیه در نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب ضمن اعلام مخالفت خود با تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی در بورس عنوان کردند که این تصمیم مغایر با تصمیمی است که در جلسه شورای سران سه قوه برای این منظور اتخاذ شده است.

در جلسه شورای سران قوا تصمیم بر این شده تا نفت به صورت واقعی در بورس خرید و فروش شود و نه این که اوراق به فروش رسد و دولت بعدی مقروض شود.

 

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت:

نمایندگان با این تصمیم دولت مخالفند و معتقدند که فروش اوراق سلف‌نفتی در بورس کشور را بیش از پیش با مشکل مواجه می‌کند.

 

*** اوراق سلف ‌نفتی چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اوراق سلف نفتی قراردادی است که بر اساس آن شرکت ملی نفت ایران یا شرکت‌های تابعه، مقدار معینی نفت خام را بر اساس مشخصات قرارداد سلف، در برابر بهای نقد، به فروش می‌رساند تا در سررسید مشخص به خریدار تحویل دهد.

به این ترتیب با هماهنگی وزارت نفت،بانک مرکزی و بازار سرمایه قرار است برای اولین بار در کشور اوراق سلف‌نفتی به میزان یک میلیون بشکه و حداکثر ۵ میلیون بشکه نفت خام به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار به صورت ریالی و ارزی (بر مبنای واحد پولی دلار) منتشر شود.

فارس

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول