کد خبر:125100
پ
زالی
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

تسریع در رفع مشکل معوقات بانکی واحدهای تولیدی

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از تسریع در رفع مشکل معوقات بانکی واحدهای تولیدی با حذف سود و جریمه غیرقانونی خبر داد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از تسریع در رفع مشکل معوقات بانکی واحدهای تولیدی با حذف سود و جریمه غیرقانونی خبر داد.

 

*** رفع مشکل واحدهای تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، میثم زالی با اشاره به لزوم حل و فصل سریع‌تر مشکلات بانکی واحدهای تولیدی، اظهار داشت:

بخشنامه اخیر رییس قوه قضائیه مبنی بر عدم ورود قوه قضائیه به شکایات بانک‌ها برای دریافت سود و جریمه های نامتعارف و بیش از دستورالعمل بانک مرکزی، موید این موضوع است که متاسفانه تعدادی از بانک‌ها مرتکب دریافت این مبالغ غیر قانونی می‌شوند.

در این وضعیت، بهترین راه حل استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری برای محاسبه دقیق و قانونی میزان سود تسهیلات و معوقات بانکی تولیدکنندگان است.

 

وی در خصوص پیشنهاد تشکیل هیئت کارشناسی در دستور کار ستاد تسهیل، گفت:

اگر مشکلات واحدهای تولیدی به جای محاکم رسمی، با مصوبه هر یک از ارکان ستاد توسط کارشناسان رسمی دادگستری متخصص حوزه بانکی بررسی شود، هم رسیدگی سرعت بیشتری خواهد داشت و هم از بار محاکم قضایی کاسته خواهد شد.

در صورتی که پیشنهاد دبیرخانه در ستاد به تصویب برسد، بسیاری از مشکلات تولید در حوزه معوقات بانکی حل خواهد شد، این پیشنهاد شامل تعیین هیات سه نفره کارشناسی، مرکب از نماینده واحد تولیدی، نماینده بانک و نماینده ستاد تسهیل است که با بررسی دقیق مدارک و قراردادها ظرف مدت کوتاهی نظر خود را اعلام خواهد کرد و این نظر برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

 

*** راهکار تعیین میزان بدهی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در پایان پیرامون هفتاد و سومین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، افزود:

این موضوع با موافقت دبیرخانه در جلسه ستاد مطرح خواهد شد و در صورت تصویب نهایی در ستاد، پس از این به عنوان راهکار تعیین میزان بدهی و معوقه واحدهای تولیدی برای بانک‌ها لازم الاجرا خواهد بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول