کد خبر:125107
پ
دهقان
معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت:

افزایش ۱۸۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت با اجرای ۱۳ قرارداد نفتی جدید

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت از افزایش ۱۸۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت با اجرای ۱۳ قرارداد نفتی جدید خبر داد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت از افزایش ۱۸۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت با اجرای ۱۳ قرارداد نفتی جدید خبر داد.

 

*** امضای ۱۳ قرارداد نفتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا دهقان در مراسم امضای ۱۳ قرارداد نفتی مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با اشاره به این‌که ۱۰ قرارداد مرحله اول تا تاریخ ۲۷ مرداد، ۲۵ درصد پیشرفت دارند، اظهار کرد:

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ مرحله دوم و تا پایان سال مرحله سوم قراردادهای نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا می‌شود.

دو قرارداد فراساحل مربوط به میادین رسالت و فروزان است و ۱۱ پروژه خشکی نیز در مناطق نفت‌خیز جنوب انجام می‌شود که سهم ساخت داخل در اجرای این پروژه‌ها، ۸۰ درصد خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود:

مبلغ قراردادها از ۳۵ میلیون یورو تا ۲۵۰ میلیون یورو است که در مجموع بیش از ۱.۵ میلیون یورو ارزش ۱۳ قرارداد خواهد بود و اغلب قراردادها دو ساله بوده و مجموع افزایش تولید با اجرای ۱۳ قرارداد، ۱۸۵ هزار بشکه در روز است.

 

*** تغییرات دو قرارداد

 

دهقان به تغییرات صورت گرفته در دو قرارداد نفتی مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت اشاره و خاطر نشان کرد:

اصلاحاتی در قراردادهای epc و epd انجام داده‌ایم تا کار با سرعت بهتری انجام شود، البته نطفه این‌کار در دوره بعد از برجام و بدون تحریم بود، اما با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها این‌کار با جدیت دنبال شد و برای ایجاد جذابیت، تغییراتی در قراردادها ایجاد کردیم.

در این تغییرات واحد قرارداد را از ریالی به ارزی تبدیل کرده‌ایم اما پرداخت همچنان ریالی و بر اساس قیمت ارز در سامانه نیما انجام می‌شود.

 

*** ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران در پایان با بیان این‌که ۴ درصد از ارزش ۱۳ قرارداد نفتی مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت برای پروژه‌های داخلی اختصاص یافته است، اظهار داشت:

۴ درصد از ارزش قراردادهای نفتی برای پروژه‌های عام‌المنفعه مانند: ساخت مدرسه، آموزشکده‌های فنی، درمانگاه و جاده اختصاص پیدا می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول