کد خبر:125127
پ
راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی:

بهره‌برداری از ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه تا پایان دولت

وزیر راه و شهرسازی از بهره‌برداری، ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه تا پایان دولت خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از بهره‌برداری، ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه تا پایان دولت خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از آزاد راه تا اتمام دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمداسلامی در رسانه ملی در خصوص توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل تا پایان دولت، اظهار داشت:

بیش از دو برابر این مقدار آزاد راه در دست مطالعه یا اجرا قرار دارد که در برنامه پنج ساله دیگر این میزان آزاد راه به حداقل ۶ هزار کیلومتر افزایش پیدا می‌کند لذا به طور متوسط سالانه حدود ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور افزوده شده است و این روند نسبت به بودجه کشور مطلوب است.

به لطف خدا و با اهتمامی که صورت گرفته این ۸۰۰ کیلومتر به صورت سالانه در سال‌های پیش ساخته شده و حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر از اول دولت یازدهم تاکنون بزرگراه افتتاح شده است و بیش از ۹۰۰ کیلومتر تا پایان دولت افتتاح خواهد شد، اگر شرایط مالی و بودجه اجازه می‌داد این امکان فراهم بود تا بیشتر از این مقدار آماده شود.

تا پایان دولت حدود ۳۰ درصد طول آزادراه‌های کشور افزایش پیدا می‌کند یعنی از حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر به ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسیم که ۳۱۷ کیلومتر آن تاکنون به بهره‌برداری رسیده و نزدیک به ۶۰۰ کیلومتر تا پایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

سند مادری طراحی شده که سند لجستیک کشور است و حمل و نقل را از مبدا تا مقصد برای بار و مسافر هم به لحاظ زیرساخت‌ها و هم به لحاظ سیستم‌ها و سامانه‌ها و وسایل حمل و نقل تنظیم کرده است تا در قالب یک برنامه بتوان اهداف کمی را محقق کرد.

سهم ما در ترانزیت باید افزایش پیدا کند. سهم شبکه ریلی در حمل و نقل در وضع موجود که کمتر از ۱۰ درصد بوده باید به بالای ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و باید کریدورهای حمل و نقلی خودمان را برای روان سازی و ایمن سازی ترافیک اجرایی کنیم.

 

*** ملاک طرح جامع مسکن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی در پایان با تاکید بر اینکه ملاک عمل ما طرح جامع مسکن است، گفت:

در وزارت راه و شهرسازی همواره بر اساس طرح جامع مسکن اقدام کردیم، جامعه هدف ما دو بخش دارد یک بخش دهک‌های یک و دو است که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند .

همچنین منابع تامین مسکن برای این دهک‌ها به صورت بلاعوض یا وام کم بهره در بودجه پیش‌بینی شده و مجری آن سازمان‌های حمایتی و بنیاد مسکن بوده‌اند، که به صورت پیوسته ادامه داشته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول