کد خبر:125177
پ
صادقی
رییس سازمان صمت استان تهران:

پنج مشکل اصلی واحدهای صنعتی کشور در حال حاضر

رییس سازمان صمت استان تهران، پنج مشکل اصلی واحدهای صنعتی در حال حاضر و اقدامات دولت برای رفع این مشکلات را تشریح کرد.

رییس سازمان صمت استان تهران، پنج مشکل اصلی واحدهای صنعتی در حال حاضر و اقدامات دولت برای رفع این مشکلات را تشریح کرد.

 

*** مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، یداله صادقی در حاشیه مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی در حال حاضر، اظهار داشت:

اصلی‌ترین مشکلی که واحدهای‌صنعتی در حال حاضر با آن مواجه هستند، تامین نقدینگی برای سرمایه در گردش،  تامین مواد اولیه و ارز مورد نیاز برای پرداخت وجه مواد اولیه می‌باشد.
البته مالیات و مباحث مربوط به تامین اجتماعی نیز از دیگر مشکلاتی هستند که واحدهای صنعتی با آن مواجه هستند.
 
 

*** اقدامات حمایتی دولت برای واحدهای صنعتی

 
 
وی در خصوص اقدامات دولت برای حل مشکلات واحدهای‌صنعتی کشور، بیان کرد:
 
برای بحث سرمایه در گردش دولت علاوه بر این‌که از محل تبصره ۱۸ بودجه در حال استفاده است، با تقسیم کردن منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل، بخشی از نقدینگی مورد نیاز واحدهای‌صنعتی را در حال تامین است.
 
از محل طرح رونق تولید نیز با همکاری نظام بانکی، بخشی از منابع مالی مورد نیاز واحدهای‌صنعتی و تولیدی، بخصوص واحدهایی که مشکل معوقات بانکی دارند با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حال معرفی به بانک‌ها می‌باشیم تا این واحدها بتوانند مشکل خود را حل کنند.
 
 

*** ثبت سفارش و تخصیص ارز واحدهای صنعتی

 
 
یداله صادقی در زمینه مشکلات واحدهای صنعتی در حوزه ثبت سفارش و تخصیص ارز نیز، گفت:
در زمینه ثبت سفارش به خصوص برای واحدهای‌صنعتی و تولیدی بزرگ و با اشتغال بالا، در حال حاضر به صورت خارج از نوبت ثبت سفارش انجام می‌شود.
البته لازم به ذکر است که در حال حاضر فرایند تخصیص کد ارزی و تامین ارز واحدهای تولیدی در بانک مرکزی با کندی مواجه شده است که امیدواریم  با ترمیم ورودی ارز به کشور از محل صادرات، این روند شکل و سرعت بهتری پیدا کند.
 
 

*** مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رییس سازمان صمت استان تهران در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران، گزارش مبسوطی از توسعه و تسهیل عملکرد واحدهای‌صنعتی تا توسعه صادرات این واحدها را ارائه داد که خبر کامل آن را می‌توانید از لینک زیر ملاحظه نمایید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول