کد خبر:125211
پ
علیرضا صالح
رییس سازمان خصوصی‌سازی:

ثبت دومین صندوق etf دولتی و عرضه آن در بورس در هفته جاری

رییس سازمان خصوصی‌سازی از ثبت دومین صندوق ETF دولتی شامل ۴ پالایشگاه در یکم شهریور و پذیرش آن در بورس طی چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی از ثبت دومین صندوق ETF دولتی شامل ۴ پالایشگاه در یکم شهریور و پذیرش آن در بورس طی چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

 

*** ثبت ETF پالایشی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علیرضا صالح در خصوص دومین صندوق ETF، اظهار داشت:

مجوزهای دومین صندوق ETF دولتی شامل ۴ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و تبریز دریافت شده و این صندوق یکم شهریور ثبت و چهارشنبه هفته جاری نیز در بورس تهران پذیرش می شود.
 
 

*** جزئیات عرضه دومین ETF

 

 
رییس سازمان خصوصی‌سازی دار پایان پیرامون جزئیات این صندوق، بیان کرد:
بعد از عرضه نخستین ETF دولتی مربوط به ۵ بانک و بیمه با سقف خرید ۲ میلیون تومان برای هر کد معاملاتی، دومین ETF دولتی شامل ۴ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و تبریز در حالی طبق مصوبه هیئت دولت روانه میز فروش می‌شود که سقف خرید واحدهای آن از ۲ به ۵ میلیون تومان افزایش یافته و متقاضیان می‌توانند با استفاده از کدملی و از طریق درگاه‌های اینترنتی حدود ۱۵ بانک و تمام شرکت‌های کارگزاری اقدام به ثبت سفارش کنند.
 
 

*** امتیاز تخفیف ارزش سهام

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر اقتصاد و امور دارایی چندی پیش با اشاره به مزایای خرید باقی مانده سهام دولت در پتروشیمی اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس به صورت متمرکز و در قالب صندق دارا دوم، اظهار داشت:
همه مردم ایران در حالی می‌توانند در خرید این صندوق مشارکت داشته باشند که بر خلاف صندوق دارا یکم که سقف خرید در آن دو میلیون تومان بود، بنا داریم تا با اخذ مصوبه دولت این سقف را به پنج میلیون تومان افزایش دهیم.
خریداران این سهام همچنین در این معامله می‎توانند از امتیاز تخفیف ارزش سهام هم برخورد شوند، چرا که قانون‌گذار در دولت اجازه
داده است تا با تخفیف ۳۰ درصدی ارزش سهام صندوق دارا دوم در روز عرضه، این صندوق در بازار بورس عرضه شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول