کد خبر:125251
پ
رباطی
مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران:

بازار سرمایه در مرحله اصلاح شاخص‌ها قرار دارد/ از فردا تا پایان شهریور بازار متعادلی خواهیم داشت/ از نیمه دوم تا پایان سال روند بازار صعودی خواهد بود

مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران با بیان اینکه افت شاخص‌ها در بازار سرمایه در واقع اصلاح شاخص‌ها محسوب می‌شود و کاملا طبیعی است، پیش‌بینی کرد بازار از فردا تا پایان شهریور روندی متعادل و از نیمه دوم تا پایان سال مجددا روندی صعودی را تجربه کند.

مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران با بیان اینکه افت شاخص‌ها در بازار سرمایه در واقع اصلاح شاخص‌ها محسوب می‌شود و کاملا طبیعی است، پیش‌بینی کرد بازار از فردا تا پایان شهریور روندی متعادل و از نیمه دوم تا پایان سال مجددا روندی صعودی را تجربه کند.
 
 

*** دلایل نوسانات بازار سرمایه چیست؟

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، بازار سرمایه در دو هفته گذشته نوسانات زیادی را به خود دیده است که این روزها با ریزش‌های چشمگیری که داشته همه مسئولان و فعالان این بازار را با نگرانی روبرو کرده است.
اما سوال اینجاست که علت این نوسانات و ریزش‌های بی‌سابقه در بازار سرمایه چیست و چشم‌انداز کوتاه مدت و بلندمدت بازار سرمایه چگونه پیش‌بینی می‌شود
خبرنگار خبرگزاری صنایع برای دریافت پاسخ این سوالات گفتگویی را با مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران که از کارشناسان صاحب‌نام بازار سرمایه محسوب می‌شود، داشته است که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.
 

*** ریزش شاخص یا اصلاح

 
مهدی رباطی در خصوص ریزش شدید شاخص‌ها در بازار سرمایه، اظهار داشت:
از نظر بنده این ریزش محسوب نمی‌شود بلکه اصلاح است و اصلاح نیز ذات بازارسرمایه است.
بازار سرمایه نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا و در همه بازارها دوره‌های افول و رونق دارد و به دنبال هر یک از این‌ها بهانه‌ای وجود دارد و خیلی نباید در پی دلیل برای این موضوع باشیم.
همانطور که در حقیقت دلیلی برای رشد چند صد درصدی بازارسرمایه از فروردین تا مردادماه سال جاری نداشتیم اما یک روند در بازار ایجاد شد، یک حرکت توده وار که منجر به شکست ۲ میلیون واحد در شاخص کل شد.
 

*** عامل اصلاح بازار سرمایه

 
وی در ادامه پیرامون دلایل و عامل اصلاح بازار سرمایه در این مقطع زمانی، تصریح کرد:
اصلاحات همواره در بازارسرمایه به بهانه‌های مختلف رخ می‌دهد مانند سال ۹۹ که وزارت نفت با افزایش ۲ برابری نرخ خوراک پتروشیمی‌ها باعث اصلاحات بازار شد.
اینبار نیز دلایلی همچون عدم عرضه دارا دوم و مواردی دیگر بهانه‌ای برای تجربه اصلاح ۳۰ تا ۵۰ درصدی در اغلب سهام بازارسرمایه شد.
 
 

*** چشم‌انداز کوتاه مدت بازار سرمایه

 
 
کارشناس بازار سرمایه در خصوص چشم‌انداز کوتاه مدت  این بازار، بیان کرد:
در رابطه با چشم‌انداز کوتاه مدت بازار سرمایه باید عرض کنم، به نظر بنده در سطوح قیمتی فعلی، بازار متعادل خواهد شد و احتمالا فردا یعنی ۳ شهریور بازار متعادلی خواهیم داشت و دیگر به شکل ۲ هفته گذشته بازار بصورت یکپارچه در فروش نخواهد بود.
در کل، به احتمال زیاد تا آخر شهریورماه یک بازار متعادل خواهیم داشت.
در کوتاه مدت ممکن است، یک ماه پیش‌ رو بازار یک روند نوسانی داشته باشد و شاهد رشد خاصی نباشیم اما نزول جدی بازار دیگر در اغلب شرکت‌ها و سهام در سطوح قیمتی فعلی، کم کم به پایان خواهد رسید.
 
 

*** چشم‌انداز بلندمدت بازار سرمایه

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران در پایان این مصاحبه پیرامون چشم‌انداز بلندمدت بازار سرمایه اظهار داشت:
بازارسرمایه در بلند مدت همیشه صعودی است.
روند صعودی این بازار تا پایان سال ۹۹ و بطور قطع تا پایان فصل پاییز ادامه دارد.
پیش‌بینی روند رو به رشد بازارسرمایه در سال ۹۹ کماکان بر قرار است و احتمالا از اواخر شهریورماه وارد یک دوره صعودی جدید در بازار سرمایه خواهیم شد.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول