کد خبر:125242
پ
واحد صنعتی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

فعالیت حدود ۷۲ هزار واحد صنعتی/ وجود بیش از ۶ هزار معدن فعال

تعداد واحدهای صنعتی فعال در تیر ماه سال جاری به ۷۱ هزار و ۹۹۸ واحد رسیده است.

تعداد واحدهای صنعتی فعال در تیر ماه سال جاری به ۷۱ هزار و ۹۹۸ واحد رسیده است.

 

*** فعالیت ۷۲ هزار واحد صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به همت تلاشگران عرصه صنعت و معدن پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شاخص های صنعتی و معدنی ارتقاء قابل توجهی پیدا کرد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سمت خودکفایی در محصولات مورد نیاز وارداتی و قطع وابستگی ها حرکت کردیم.

تعداد واحدهای صنعتی در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب ۱۵۰۳ واحد بوده که در تیرماه سال جاری به ۷۱ هزار و ۹۹۸ واحد رسیده است.

همچنین تعداد معادن فعال در ابتدای انقلاب ۱۹۵ معدن بوده که در تیرماه سال جاری به ۶۱۰۷ معدن ارتقاء یافته است.

تعداد واحدهای صنفی نیز از ۳۵۰ هزار واحد در ابتدای انقلاب به ۲ میلیون و ۷۶۱ هزار واحد در تیرماه ۱۳۹۹ ارتقا یافته است.

از سوی دیگر برگزاری میزهای ساخت داخل برای تامین محصولات، تجهیزات و ملزومات مورد نیاز حوزه صنعت و معدن با استفاده از توان تولیدکنندگان داخلی برای قطع هر گونه وابستگی و خودکفایی در دولت تدبیر و امید دستور کار قرار گرفت.

 

*** کاهش ارزبری و صرفه جویی در منابع ارزی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاهش ارزبری و صرفه جویی در منابع ارزی کشور، رونق تولید و اشتغال‌زایی بیشتر از دستاوردهای این میزهای تخصصی بود است که در قالب نهضت ساخت داخل در دولت تدبیر و امید پیگیری و انجام شد.

تاکنون ۱۱ میز تعمیق ساخت داخل با میزان کاهش ارزبری ۱۰۴۵ میلیون یورو برگزار شده است. از این میزان ۱۴۳ میلیون یورو سهم تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی و ۱۱۸ میلیون یورو سهم مخابرات، برق و الکترونیک بوده است.

همچنین کاهش ارزبری حوزه خودرو و موتورسیکلت ۳۴۱ میلیون یورو و کاهش ارزبری در صنعت فولاد و مس نیز ۴۴۳ میلیون یورو شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول