کد خبر:125287
پ
نیارکی
معاون امور صنایع وزیر صنعت:

افزایش ۱۲٫۵ درصدی تولید خودروهای تجاری و سنگین در ۴ ماهه سال ۹۹

معاون امور صنایع وزیر صنعت از افزایش ۱۲٫۵ درصدی تولید خودروهای تجاری و سنگین در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت از افزایش ۱۲٫۵ درصدی تولید خودروهای تجاری و سنگین در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تولید خودروهای تجاری و سنگین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی صادقی نیارکی در مراسم افتتاح طرح تولید کامیون کشنده شرکت شایان دیزل در محل این شرکت در استان فارس که به صورت ویدیوکنفرانسی با دستور رییس جمهور انجام شد، اظهار داشت:

در حوزه خودروهای تجاری و سنگین در بخش کامیون و کشنده ۳۶ هزار دستگاه ظرفیت تولید داریم، در بخش کامیونت ۲۴ هزار دستگاه ظرفیت کشور است و ظرفیت تولید در بخش انواع اتوبوس نیز ۱۵ هزار دستگاه می باشد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح نوسازی ناوگان تجاری را با حضور رییس جمهور در سال‌های قبل آغاز کرد که در راستای این طرح ۱۷۶ هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل کشور باید طی سه سال بازسازی و نوسازی شود.
 
 

*** هدفگذاری برای نوسازی ناوگان تجاری کشور 

 
 
وی با بیان اینکه سال جاری برای نوسازی ۲۵ هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل کشور هدف‌گذاری کرده‌ایم، افزود:
برای اجرای طرح نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل به حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی نیاز داریم که حدود ۵۰۰ میلیون دلار از این منابع آماده به کارگیری می‌باشد و بانک مرکزی برای تخصیص و تامین ارز این طرح ها باید همراهی کند.
در هفته گذشته تفاهم نامه‌ای با پیگیری وزیر راه و شهرسازی مبنی بر عقد قرارداد سازمان راهداری با یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروهای تجاری در خصوص بازسازی ۱۰۰۰ دستگاه کشنده داشته ایم که این نوع جدیدی از تآمین مالی بود که اتفاق افتاد.
 
صادقی نیارکی در خصوص بازسازی و نوسازی اتوبوس های درون شهری نیز بیان کرد:
ظرفیت مناسبی در بنگاه ها برای بازسازی و نوسازی اتوبوسهای درون شهری با یک چهارم قیمت(مبلغ) اتوبوس نو وجود دارد که لازم است تفاهم نامه های منعقد شده در این حوزه برای عملیاتی شدن پیگیری شود.
 
 
*** طرح تولید خودروی کشنده
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان پیرامون طرح تولید خودروی کشنده شرکت شایان دیزل، اظهار داشت:
این بنگاه ظرفیت تولید ۳ هزار دستگاه را دارد و برای ۱۰۰نفر اشتغال مستقیم به وجود می آورد که برای راه اندازی آن ۲۸۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
این خودروساز استانداردهای ۸۵ گانه را دارد و مشکلات آن در خصوص تامین و تخصیص ارز را با همکاری بانک مرکزی باید حل کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول