کد خبر:125345
پ
زنگنه
وزیر نفت:

جریان انرژی کشور در اوج تحریم‌ها لحظه‌ای قطع نشد

وزیر نفت از قطع‌نشدن جریان انرژی کشور در شرایط تحریم خبر داد.

وزیر نفت از قطع‌نشدن جریان انرژی کشور در شرایط تحریم خبر داد.

 

*** جریان انرژی کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بیژن زنگنه با بیان اینکه همکاران ما در صنعت نفت بار سنگینی بر دوش دارند و در شرایط سخت تحریم‌ها علیه ملت ایران و ویروس کووید- ۱۹ به واقع مقاومت کردند، اظهار کرد:

به برکت اراده و نیرو توانمند نزدیک به ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار همکار مستقیم و غیر مستقیم صنعت نفت جریان انرژی کشور در شرایط سخت تحریم یک لحظه هم قطع نشد، کارخانه‌ای تعطیل نشد، صادرات‌مان قطع نشد و همگی فعالیت‌هایشان جریان دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه کارکنان صنعت نفت وظیفه شناس، دلسوز و کارشان را در این شرایط سخت درست انجام می‌دهند که جای تشکر هم دارد، افزود:

همچنین از کارکنان نفت توقع دارم که با درک شرایط مردم که در فشار هستند برای حل مشکلات آن‌ها کمک کنند.

شرایط سختی است، مانند زمان جنگ تحمیلی. فرزندان افرادی که در زمان جنگ مبارزه و استقامت کردند هم‌اکنون به آن‌ها افتخار می‌کنند، اکنون نیز زمان جنگ است، جنگ اقتصادی. اشخاصی که اکنون در صنعت نفت در این جنگ اقتصادی بدون دود و آتش کار می‌کنند آدم‌های افتخار آفرین هستند و فرزندانشان باید به آن‌ها افتخار کنند که سبب استقامت و امید مردم شدند و توانستیم در سخت‌ترین تحریم تاکنون سربلند باشیم.

 

*** تحریم آمریکا علیه ایران

 

زنگنه درباره تحریم آمریکا علیه ایران که صنعت نفت را نشانه گرفته است، گفت:

ترامپ و اصحابش فکر نمی‌کردند ایران ۲۸ ماه مقاومت کند، ما در صنعت نفت ۲۸ ماه است که در مقابل تحریم‌ها ایستادیم و مقاومت می‌کنیم.

در این مدت نه تنها بهره‌برداری را سالم و سرحال ادامه دادیم بلکه طرح‌های توسعه‌ای را اجرا کردیم. نمی‌گویم همانند گذشته، اما در حد قابل قبولی طرح‌های توسعه‌ای را انجام دادیم و به بهره برداری رساندیم.

 

*** به اهدافمان رسیده‌ایم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر نفت در پایان با بیان اینکه ما به اهدافمان در طرح‌های پارس جنوبی، صنعت پتروشیمیِ، میدان‌های نفتی غرب کارون رسیدیم، اما اگر تحریم نبود و شرایط برای همکاری‌های بین‌المللی فراهم می‌شد می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم، تاکید کرد:

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول