کد خبر:125358
پ
دانشگاه‌های علوم پزشکی
رییس برنامه و بودجه استان تهران:

پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه اخیر به دانشگاه‌های علوم پزشکی

رییس برنامه و بودجه استان تهران از پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه اخیر به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی خبر داد.

رییس برنامه و بودجه استان تهران از پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه اخیر به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی خبر داد.

 

*** پرداخت بودجه به دانشگاه‌های علوم پزشکی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مسعود شفیعی در خصوص میزان پرداختی‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه کرونا، اظهار داشت:

تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته و برای تأمین نیاز این دو دانشگاه در زمینه کرونا هزینه شده است.

براساس اعلام نیاز این دانشگاه‌ها منابعی هم از صندوق توسعه ملی در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است که می‌توانند نیازشان را تأمین کنند.

از ۶۰۰ میلیارد تومان تأمین شده، ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده و ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع دیگر است، همچنین از طریق صندوق توسعه ملی نیز منابع دیگری با کمک دستگاه‌های ملی تزریق شده است.

 

*** کمک به بیمارستان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس برنامه و بودجه استان تهران در پایان با اشاره به این که اکنون دانشگاه‌ها شرایط پایداری دارند و می‌توانند نیازشان را برطرف کنند، اظهار کرد:

اگر شرایط مشابهی پیش بیاید ما آمادگی بیشتری برای تأمین نیاز آن‌ها داریم.

مهمترین اقدامی که در ماه اسفند در استان تهران انجام شد تأمین اعتبارات عمومی دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده بود که کمک‌های قابل توجهی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مثل بیمارستان مسیح دانشوری و چند بیمارستان بزرگ دیگر استان تهران که محل درمان بیماران مبتلا به کرونا بود داده شد تا به شرایط پایدار رسیدیم.

در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و شهدای تجریش و چند شهرستان دیگر استان تهران در یک یا دو سال آینده می‌توانیم چند هزار تخت بیمارستانی جدید را آماده بهره برداری کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول