کد خبر:125387
پ
صنایع معدنی
رییس هیئت عامل ایمیدرو:

انعقاد قرارداد اجرای ۲ مگاپروژه پژوهشی در بخش صنایع معدنی

رییس هیئت عامل ایمیدرو از انعقاد قرارداد اجرای ۲ مگاپروژه پژوهشی در بخش صنایع معدنی در آینده نزدیک خبر داد.

رییس هیئت عامل ایمیدرو از انعقاد قرارداد اجرای ۲ مگاپروژه پژوهشی در بخش صنایع معدنی در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** انعقاد قرارداد اجرای ۲ مگاپروژه پژوهشی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خداداد غریب پور ضمن اعلام این خبر، افزود:

ایمیدرو با اعتقاد بر اینکه توسعه فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی بدون توجه به تحقیق و پژوهش امکان پذیر نیست، ۲۶ پروژه و موافقتنامه تقاضامحور را با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را در سال ۹۸ تعریف کرده است.
اکنون ۲ مگاپروژه در حوزه بهره وری کل زنجیره ارزش صنایع معدنی (مجری طرح: کنسرسیوم دانشگاه تهران و تربیت مدرس) و نیز انجام مطالعات تطبیقی نقشه راه‌های مختلف صنایع معدنی تا افق ۲۰۵۰ در کشورهای پیشرفته معدنی و ایران (مجری طرح: دانشگاه صنعتی شریف) در آستانه انعقاد قرارداد است.
 
 

*** انعقاد قراردادهای پژوهشی کاربردی با دانشگاه‌ها 

 
 
وی همچنین با اشاره به اینکه تا پایان شهریور سال جاری، ۵ پروژه پژوهشی کاربردی به قرارداد تبدیل می‌شوند، اظهار داشت:
تعدادی از این پروژه‌ها شامل ارائه الگوی و مدلسازی ارزیابی خطرات و ریسک‌های ایمنی پویا در معادن سنگ آهن و تدوین شاخص‌های ملی اثربخشی معدن و صنایع معدنی است.
بررسی سیستم های کنترل ایمنی عملیات در هولدینگ‌های بزرگ بین المللی معدنی و صنایع معدنی دنیا و انطباق آن با سیستم‌های جاری واحدهای تابعه ایمیدرو و طراحی، مدل سازی و تدوین سیستم های کنترل ایمنی عملیات در گروه های هدف مطابق با الگوهای استاندارد، بررسی صنایع قابل بارگذاری در مناطق ویژه اقتصادی مشتمل بر صنایع آلومینیم، سیمان، پایین دست فولاد و منیزیم منطبق با شرایط منطقه، بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه مواد پیشرفته فلزی با توجه به رویکردهای موجود در دنیا و تجربیات موجود در کشور با هدف اولویت‌بندی آن‌ها، از دیگر پروژه‌های مذکور است.
 
 

*** انعقاد قرارداد ۷ پروژه دانشگاهی  

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رییس هیئت عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به اینکه ۷ پروژه پژوهشی در قالب حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری تا پایان ماه جاری به قرارداد تبدیل می‌شوند، توضیح داد:
این پروژه‌ها مشتمل بر بررسی روش‌های علمی سیلیس زدایی از سیلیس موجود ایلمنیت تولیدی در واحد فرآوری معدن تیتانیوم کهنوج و بهینه‌سازی و تولید فروتیتان از سرباره حاصل از ذوب کنسانتره تیتانیوم مجتمع تیتانیوم کهنوج است.
تولید پیگمنت به روش ARGEX، استحصال اکسید وانادیوم از کنسانتره تیتانومگنتیت، مطالعات تطبیقی در احیا معادن کوچک مقیاس و نقش آن در زنجیره تامین مواد معدنی طراحی و بهینه سازی غبارگیرهای مدارهای سنگ شکنی معدن سنگان و بررسی تاثیر سیستم‌های انفجار بر اندازه خردایش ، پروژه‌های دیگر دانشگاهی است که در قالب حمایت از پایان نامه تحصیلات تکمیلی انجام می‌شوند.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول