کد خبر:125423
پ
انتخابات
نماینده مردم بافق، خاتم و بهاباد در مجلس:

برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

نماینده مردم بافق، خاتم و بهاباد در مجلس از برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

نماینده مردم بافق، خاتم و بهاباد در مجلس از برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

 

*** برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا صباغیان با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور ماه، اظهار داشت:

طبق قانون باید این انتخابات در ۲۰ فروردین سال جاری برگزار می‌شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاکید ستاد مقابله با کرونا این انتخابات تا شهریور ماه به تعویق افتاد.
با توجه به اطلاعیه وزارت کشور انتخابات مرحله دوم مجلس در ۱۱ حوزه انتخابیه در روزی که اعلام شده است برگزار خواهد شد، با توجه به اینکه همچنان بیماری کوید-۱۹ در کشور شیوع دارد انتظار می‌رود مردم ضمن رعایت تمامی پروتکل‌ها از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش در این انتخابت مشارکت داشته باشند.
 
وی در ادامه افزود:
این انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، با افزوده شدن نمایندگان این ۱۱ حوزه انتخابیه به قوه مقننه، مجلس می‌تواند با قوت بیشتری در حوزه قانون‌گذاری و نظارت اقدام کند، از سوی دیگر مردم این حوزه‌های انتخابیه نیز می‌توانند از نماینده مستقیم و مربوط به منطقه خود مسائل و مشکلات را پیگیری کنند.
 
 

*** تکمیل شدن مجلس یازدهم

 
 
نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس در پایان با بیان اینکه برگزاری انتخابات مرحله دوم، ترکیب مجلس یازدهم را تکمیل می‌کند، اظهار کرد:
به دلیل عدم حضور نماینده ۱۱ حوزه انتخابیه و فوت تعدادی از همکاران به دلیل بیماری کرونا، مجلس یازدهم نتوانست با ترکیب کامل تشکیل شود و شاهد بودیم برخی کمیسیون‌ها یا به حدنصاب نرسیدند یا تشکیل نشدند.
انتظار می‌رود با برگزاری انتخابات مرحله دوم در ۲۱ شهریور ماه و برگزاری انتخابات میاندوره‌ای در خرداد سال آینده تعداد نمایندگان مجلس تکمیل و با قدرت هر چه تمام‌تر در زمینه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین پیش خواهیم رفت.
از آن‌جایی که شیوع بیماری کرونا همه گیر شده از مردم تقاضا دارم که حتما با رعایت پروتکل‌های بهداشت دراین انتخابات شرکت کنند تا ضمن حصول بهترین نتیجه، سلامتیشان به خطر نیافتد.
 
 

*** حوزه‌های مرحله دوم

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است، طبق اعلام وزارت کشور در انتخابات دوم اسفند ماه سال گذشته، در ۱۱ حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم در استان اصفهان، میانه در استان آذربایجان شرقی، بیجار در استان کردستان، دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در استان ایلام، کرج، اشتهارد و فردیس در استان البرز، اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در استان خوزستان، کرمانشاه و اسلام آباد غرب و دالاهو در استان کرمانشاه، زنجان و طارم در استان زنجان و کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در استان گلستان، نامزدها موفق به کسب حد نصاب لازم برای ورود به مجلس نشدند، لذا طبق قانون باید انتخابات مرحله دوم با شرکت نامزدهایی که بیشترین رای را به دست آورده‌اند برگزار شود.
بنابراین روز جمعه ۲۱ شهریور مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول