کد خبر:125416
پ
کلامی
دبیر ستاد تنظیم بازار:

عرضه محصولات فولادی در بورس کالا الزامی است

دبیر ستاد تنظیم بازار از الزام عرضه محصولات فولادی در بورس کالا خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار از الزام عرضه محصولات فولادی در بورس کالا خبر داد.

 

*** عرضه محصولات فولادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد رضا کلامی با بیان اینکه پیش از این مقادیر تعیین شده برای شرکت‌های فولادی جهت عرضه بورس محقق نمی‌شد و این به تعادل در عرضه و تقاضا آسیب وارد می‌کرد، افزود:

در همین راستا با توجه به تاکید آقای سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، تیم ویژه‌ای در این خصوص تعیین شده که در قالب یک کمیته مشترک با حضور نمایندگان دادستانی کل کشور، تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سایر دستگاه‌های نظارتی به صورت هفتگی مقادیر عرضه شرکت‌های فولادی در بورس کالا را کنترل می‌کنند و هر واحدی که از مقادیر تعیین شده برای عرضه تخطی داشته باشد حتما اعمال قانون می شود.
قیمت فولاد نیاز به شفاف‌سازی دارد و وقتی تصمیم گرفته می‌شود که فولاد در بورس کالا عرضه شود، قطعاً مهم‌ترین اولویت ما کنترل زنجیره و عرضه قطعی و الزامی آن در بورس کالا است.
 
 

*** چهار محور ویژه

 
 
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با مجموعه اقداماتی که در این حوزه انجام شده است، گفت:
در چهار محور ویژه شامل گره خوردن میزان صادرات شرکت‌ها به روند عرضه محصولات در بورس، اعمال قانون شرکت‌هایی که کف عرضه را در بورس رعایت نمی‌کنند، عدم تخصیص مواد اولیه به واحدها در صورت عدم عرضه محصولات در بورس کالا و در مرحله آخر معرفی واحدهای متخلف به دادستانی کل کشور درصورت عدم رعایت قانون، دنبال می‌شود.
 
 

*** عرضه میلگرد و تیر آهن و شمش در بورس کالا

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان پیرامون آخرین عرضه میلگرد و تیر آهن و شمش در بورس کالا، اظهار داشت:
در آخرین عرضه میلگرد و تیر آهن و شمش در بورس کالا، شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و جالب تر اینکه هفته گذشته حدود ۳۰ هزار تن عدم جذب در میلگرد ثبت شد.
لذا حتماً روند کاهشی که شروع شده تداوم خواهد یافت و با توجه به حساسیت‌های موجود در دولت و وزارت صنعت، حتماً منجر به کاهش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید