کد خبر:125431
پ
صندوق‌های ETF
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ابلاغ مصوبه جدید هیات وزیران درباره واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در بورس

سازمان بورس، مصوبه جدید هیات وزیران پیرامون واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در بورس را ابلاغ کرد.

سازمان بورس، مصوبه جدید هیات وزیران پیرامون واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در بورس را ابلاغ کرد.

 

*** مصوبه جدید هیات دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبه هیات وزیران درخصوص اصلاح برخی مصوبات راه‌اندازی صندوق ‌های سرمایه‌گذاری موضوع تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد.

طبق بند ب این مصوبه، بخش انتهایی تبصره ۲ ماده ۷ اساسنامه نمونه صندوق ‌های سرمایه‌گذاری مذکور به شرح پنج درصد از مبلغ پذیره نویسی به بازارگردانی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در همان صندوق تخصیص خواهد یافت و جزء دارایی‌های صندوق محاسبه می شود، اصلاح شد.
 
 
*** صندوق سرمایه‌گذاری بورسی چیست؟
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، دو روش برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد، سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم.
سرمایه‌گذاری مستقیم همان روشی است که در آن به کارگزاری های بورس (یعنی واسطه‌ها میان شما و بازار بورس) مراجعه می‌کنید و با پیمودن مراحل ورود به بازار بورس (ثبت‌نام، دریافت کد بورسی و…) شروع به خرید و فروش در بازار بورس می‌کنید. اما واقعیت این است که روش سرمایه گذاری مستقیم در بورس همراه با ریسک است و اگر با چم‌وخم بازار آشنا نباشید، احتمال دارد که سود نکرده و سرمایه‌تان کم شود.
 
روش دوم فعالیت در بورس، سرمایه گذاری غیرمستقیم است.
صندوق‌های سرمایه گذاری انواع مختلفی دارند که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهند تا به کمک صندوق به‌عنوان یک واسطه در بازار بورس مشغول به فعالیت شوند.
اگر بخواهیم به زبان ساده به تعریف صندوق سرمایه‌گذاری بپردازیم باید بگوییم که این صندوق‌ها، حاصل روی‌هم گذاشتن سرمایه تعدادی سرمایه‌گذار برای فعالیت در بازار بورس هستند و انواع مختلفی دارند: سرمایه‌ گذاری در سهام، صندوق های با درآمد ثابت، مختلط و صندوق های سرمایه‌ گذاری قابل معامله.
این صندوق‌ها که عمدتاً از سوی کارگزاران رسمی بورس تأسیس می‌شوند، تحت نظارت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و وجوهی را که سرمایه‌گذاران در اختیارشان قرار می‌دهند در سبدهای متنوع سهام و اوراق بهادار دیگر سرمایه گذاری می‌کنند.
درنتیجه بازده بهتری از سرمایه گذاری حاصل می‌شود و خطرات کمتری هم پول و سرمایه‌تان را تهدید خواهد کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول