کد خبر:125477
پ
مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی:

افزایش ۵۰ درصدی طول آزاد راه‌های کشور تا پایان دولت

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵۰ درصدی طول آزاد راه‌های کشور تا پایان دولت خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵۰ درصدی طول آزادراه‌های کشور تا پایان دولت خبر داد.

 

*** رشد طول آزاد راه‌ها تا پایان دولت 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد اسلامی در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد در خصوص طول آزاد راه‌های کشور، اظهار داشت:

طول بزرگراه‌های کشور از حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به ۲۳ هزار کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد که بخشی از آن در استان کهگیلویه و بویراحمد قبلا افتتاح و بخشی دیگر نیز در سفر اخیر افتتاح خواهد شد و مابقی تا پایان دولت ساخته می‌شود و از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر افزایش می‌یابد که نشان دهنده رشد ۵۰ درصدی طول آزاد راه‌های کشور است.
 
وی با اشاره به نبود هیچ تبعیضی در ایجاد بزرگراه و آزاد راه در استان‌های کشور، افزود:
برای دولت ،شمال و جنوب ،غرب و شرق هیچ فرقی نمی‌کند، فعال بودن ۲ هزار و ۳۰۰ تردد شمار در جاده‌های کشور، تردد شمارها بیانگر میزان ظرفیت جاده و استفاده از آن هستند و بر اساس آن میزان نیاز به احداث بزرگراه و آزاد راه به صورت ریاضی محاسبه می‌شود.
 
وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد که در ساخت آزاد راه و بزرگراه نگاه منطقه‌ای وجود ندارد و آزاد راه و بزرگراه‌های کشور با توجه به میزان ترافیک و نیاز ایجاد می‌شوند.
 
 

*** برنامه‌های سفر وزیر راه

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، سال پیش ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی در کشور افتتاح شد و تا پایان دولت ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد، طول راه‌های روستایی کشور ۲۰۶ هزار کیلومتر است.
 
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج – سه راهی مهریان (جاده اصلی سورمق، اقلید – یاسوج )، افتتاح طرح‌های توسعه و بهسازی، روشنایی باند، تکمیل ساختمان‌ها و ارتقای زیرسرساخت‌های فرودگاه یاسوج و افتتاح عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران خیرآباد از جمله برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول