کد خبر:125505
پ
حمل مستقیم غلات
معاون وزیر راه و شهرسازی:

توسعه مبادلات ریلی از طریق عضویت در پیمان‌های منطقه‌ای

معاون وزیر راه و شهرسازی از توسعه مبادلات ریلی از طریق عضویت در پیمان‌های منطقه‌ای و شورای حمل ‌و نقل سی. آی. اس خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از توسعه مبادلات ریلی از طریق عضویت در پیمان‌های منطقه‌ای و شورای حمل ‌و نقل سی. آی. اس خبر داد.

 

*** توسعه مبادلات ریلی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید رسولی در خصوص ارتقای جایگاه ایران در شورای حمل‌ و نقل ریلی و جایگاه کنونی ایران، اظهار داشت:

فرصت توسعه ترانزیت در دولت فراهم شده است و ایران توانست در سال ۹۸ توفیقات خوبی در حوزه بین‌الملل داشته باشد که یکی از مهترین این دستاوردها ارتقای جایگاه ایران در شورای حمل‌ و نقل ریلی سی.آی.اس کشورهای مشترک المنافع موسوم به سی آی اس (CIS) است که از عضو ناظر به عضو دائم ارتقا یافت.

این شورا متشکل از ۱۶ کشور حوزه سی.آی.اس است که مقررات یکسان دارند و همه پروتکل‌های حمل‌ و نقلی، فنی، مالی در آن شورا سیاست‌گذاری می‌شود، ایران تا سال ۹۸ بدون حق رای به عنوان عضو ناظر در جلسات این شورا شرکت می‌کرد اما سال پیش تقاضای ارتقای عضویت ایران مطرح و در دو نشست موفق شد با اکثریت آرا به ارتقای عضویت برسد و اکنون عضو وابسته شورای حمل ‌و نقل سی. آی. اس است.

 

*** مزایای ارتقای جایگاه

 

وی درباره مزایای این ارتقای جایگاه، گفت:

اگر گواهینامه واگن‌ها و ریجستری آن‌ها را در شورا انجام دهیم و سیستم‌های اتوماسیون ما به کشورهای اتحادیه لینک شود، واگن‌های ایران هم امکان تردد در کشورهای حوزه سی.آی.اس را خواهد داشت.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد:

تا پیش از این منتظر حضور واگن‌های کشورهای اتحادیه بودیم تا بار ایران منتقل شود اما با از بین رفتن محدودیت سیر واگن‌های ایرانی در حوزه سی آی اس صادرات راحت می‌شود و تمایل برای سرمایه‌گذاری در حوزه ناوگان در کشور زیاد می‌شود زیرا امکان ترانزیت بار وجود دارد.

سال ۹۸ شایعه شد ایران از ترانزیت بار چین به اروپا حذف شد، این درحالی است که سال پیش ظرف ۴ ماه از شروع مذاکرات تا امضای سند در آنکارا توانستیم با چهار راه‌ آهن کشورهای ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان و ترکیه پروتکلی امضا کنیم که بار چین از کریدور سرخس و اینچه برون وارد شود و از مرز رازی به ترکیه برود و از آنجا به اروپا، منتقل شود.

 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این باره، افزود:

تاکنون واگن‌های این اتحادیه می‌توانستند به ایران بیایند اما واگن‌های ایران نمی‌توانست بیرون از مرزها برود و از بین رفتن مرزهای ریلی مهمترین دستاورد این عضویت است.

 

*** دلیل بسته شدن مرزها

 

رسولی با بیان اینکه از اواخر سال ۹۸ به دلیل بسته شدن مرزها به علت شیوع کرونا مدتی با کاهش تردد مواجه بودیم، تصریح کرد:

در حوزه بین‌الملل و تعامل با کشورها شرایط بسیار خوبی داریم و در چند سال اخیر یک تحول اساسی هم در حمل‌ و نقل بین‌الملل هم در بازار کار شرکت‌های خصوصی به وجود آمده است، البته ما در خصوصی‌سازی در حوزه حمل ‌و نقل ریلی ظاهر و شکل را انجام داده‌ایم و واگن‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است اما تجاری‌سازی اتفاق نیفتاده است که اقتصاد شرکت‌ها قوی و باعث شود که جذابیت سرمایه‌گذاری و توسعه ریلی اتفاق افتد.

 

*** فرهنگ‌سازی استفاده از حمل و نقل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون فرهنگ‌سازی استفاده حداکثری از حمل و نقل ریلی، اظهار داشت:

مردم توجه داشته باشند، سفر با قطار و توسعه راه آهن منفعت زیادی را برای جامعه و نه تنها مسافران و صاحبان بار دارد.

در تعبیر اقتصاد مقاومتی معتقدیم می‌شود راه‌آهن را مترادف اقتصاد مقاومتی بدانیم و اگر بگویند با نقاشی اقتصاد مقاومتی را توصیف کنید می‌توان عکس یک قطار را بکشیم زیرا حمل ‌و نقل ریلی واجد مولفه‌های اقتصادی گسترده و اثرگذاری است و علت توسعه آن در دنیا همین نقش ارزنده است.

سیاست‌های این دولت در راستای تحقق تاکید رهبر معظم انقلاب به توسعه ریلی بود که فرصت ارزشمندی برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور را فراهم کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول