کد خبر:125557
پ
افزایش ۶ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی
مدیرکل بنادر سیستان و بلوچستان:

رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بندر چابهار نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بندر چابهار نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد.

 

*** رشد صادرات کالاهای غیرنفتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بهروز آقایی در جریان بازدید مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در خصوص اقدامات انجام‌ شده و با یادآوری ظرفیت‌های بندر چابهار، اظهار داشت:

با ارائه تخفیفات ویژه در این بندر استراتژیک و مدرن، شرایط بی‌نظیری پیش‌روی صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف قرار گرفته است.
راه‌اندازی خطوط لاینر کشتیرانی و تردد منظم آن در مسیر بندر چابهار سببپ، ترغیب تجار و صاحبان کالا به ‌ویژه بخش خصوصی افغانستان و هند برای صادرات و ترانزیت از طریق این بندر شده است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در پایان با ابراز ارائه تخفیفات متقابل ۴۰ درصدی برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی و افزایش رضایت‌مندی و استقبال آنها برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های دروازه ملل، افزود: 
تحقق صادرات کالاهای یخچالی، کاهش هزینه حمل دریایی و کانتینری و کاهش هزینه تمام‌شده جابه‌جایی کالا از دیگر مزایای راه‌اندازی این خطوط است.
به‌ واسطه اقدامات انجام‌شده و تجهیزات و زیرساخت‌های بی‌نظیر در بندر چابهار، صادرات کالاهای غیرنفتی از این بندر از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۵ درصد رشد داشته است، رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالاهای کانتینری و یخچالی در سال ۹۸ و تداوم آن در سال ۹۹، ورود هشت کشتی ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان طی پنج ماه گذشته، صادرات چهار کشتی صرفاً ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار در راستای توافقنامه سه‌جانبه هند، ایران و افغانستان از دیگر اتفاقات خوبی است که در این بندر بزرگ اقیانوسی شاهد آن هستیم.
 
 

*** سامانه تدارکات الکترونیک دولت

 
مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان نیز پیرامون همین موضوع، بیان داشت:
تمامی فرایند برگزاری مناقصات بندر چابهار از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) انجام می‌شود و این امر منجر به ابلاغ ۱۸ فقره قرارداد در فضای رقابتی شفاف شده است.
 
وی در ادامه افزود:
به ‌طور قطع دیدن اقدامات انجام‌ شده از نزدیک و بازدید از ظرفیت‌های ایجادشده، باعث درک بهتر از نحوه انجام امور و رسیدگی بهتر به آن می‌شود.
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان در پایان با تقدیر از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه زیرساخت‌ها و رونق تجارت، تصریح کرد:
مجموع این اقدامات و ثمراتی که به‌همراه داشته، نتیجه کار گروهی است که در این راستا بازرسی‌های بِروز، زمینه‌ساز پیگیری و پاسخگویی بهتر به نیازمندی‌های دستگاه‌های نظارتی خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول