کد خبر:125582
پ
گردشگری
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:

بخشودگی کامل اجاره ‌بهای اماکن و فضاهای گردشگری تا پایان سال ۹۹

وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی از تصویب بخشودگی کامل اجاره‌ بهای اماکن و فضاهای گردشگری واگذارشده این وزارتخانه به بخش خصوصی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تصویب بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن و فضاهای گردشگری واگذارشده این وزارتخانه به بخش خصوصی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** تصویب بخشودگی اجاره‌ بهای اماکن گردشگری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی‌اصغر مونسان در جلسه هیئت دولت ۱۶ شهریور در این خصوص، اظهار داشت:

با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیب دیدن بسیاری از کسب ‌و کارها در بخش‌گردشگری از دولت درخواست کرده بودیم تا این بخشودگی تا پایان سال ۹۹ ادامه پیدا کند.
بر اساس برآوردهایی که انجام دادیم میزان خسارت‌های واردشده به بخش‌گردشگری ناشی از شیوع ویروس کرونا تا مرداد ۹۹ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است که تعداد بیکاران را نیز در این بخش افزایش داده است.
برای حمایت از بخش‌گردشگری در دوران شیوع ویروس کرونا تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا به بخش خصوصی کمک کنیم.
 
 

*** اختیارات وزارتخانه در کاهش هزینه‌های بخش خصوصی

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاونت گردشگری نیز بر اساس دستور وزیر میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌ دستی ضمن پیشنهاد و پیگیری مستمر حمایت‌های دولتی از بخش خصوصی حوزه‌های‌گردشگری و صنایع‌دستی، کمک‌ها و حمایت‌هایی را که در چارچوب اختیارات وزارتخانه در کاهش هزینه‌های بخش خصوصی مؤثر بوده را طی بخشنامه‌های مختلف انجام داده است.
در جلسه هیئت دولت مصوبه بخشودگی کامل اجاره ‌بهای اماکن و فضاهای گردشگری واگذار شده از سوی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به بخش خصوصی تا پایان سال ۹۹ توسط هیئت‌ وزیران تصویب شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول