کد خبر:125598
پ
یزدان+سیف
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تسهیل روند پرداخت کرایه حمل ‌و نقل کالاهای اساسی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تسهیل روند پرداخت کرایه حمل ‌و نقل کالاهای اساسی خبر داد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تسهیل روند پرداخت کرایه حمل ‌و نقل کالاهای اساسی خبر داد.

 

*** تسهیل روند پرداخت کرایه حمل ‌و نقل کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یزدان سیف در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری این شرکت با بانک ملت برای تسهیل روند پرداخت کرایه حمل ‌و نقل کالاهای اساسی به رانندگان از طریق اتصال سامانه‌های سیفا، بانک ملت و سامانه‌ی حمل ‌و نقل، اظهار داشت:

سیستم بانکی جزو سرداران خط مقدم جبهه تحریم به حساب می‌آیند، درک این موضوع برای ما و سیستم بانکی خوب است و انجام چنین اقداماتی بزرگی در چنین شرایطی بسیار به ما کمک خواهند کرد.
امیدوارم روزی برسد که بتوانیم این ۶۰ هزار میلیاد تومان را در قالب کارت اعتباری، تسهیلات و غیره استفاده کنیم.
 
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه امروزه یکی از مشکلات ما سیستم حمل و نقل فرسوده است، گفت:
یکی از دلایل مهم عدم نوسازی این ناوگان، نبود منابع است که این وجوه می‌توانند برای تامین این منابع استفاده شود.
مهم‌ترین رکن اجرای طرح‌های مالی در حوزه بانکی تکامل بین چرخه پرداخت تسهیلات و بازگشت پول است که انگیزه بانک‌ها را برای پرداخت تسهیلات کم می‌کند و امیدوارم چنین طرح‌هایی به کمک مشکلات بیاید.
 
 

*** مهم‌ترین رکن توسعه‌ای کشور

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان پیرامون حمل کالای اساسی در سال، بیان کرد:
ما ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن کالای اساسی در سال حمل می‌کنیم و به دنبال استارتاپ‌های حمل و نقل آرد هستیم که بتوانیم کامیون‌ها را ردیابی کرده و استانداردسازی کنیم.
عدم نوسازی ناوگان حمل و نقل امروزه سبب کاهش بهره‌وری شده به طوری که مصرف گازوئیل را در کشور بالا برده که بانک‌ها باید با ابزار مالی و عدم توجه به ریسک در صدد نوسازی برای صرفه‌جویی منابع اقدام کنند.
اتصال زنجیره سرعت گردش را در فرایند بالا می‌‌برد و سبب بهبود بهره‌گیری از منابع می‌شود که مهم‌ترین رکن توسعه‌ای کشور است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول