کد خبر:125609
پ
کلامی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت:

تصویب کلیات دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت از تصویب کلیات دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی خبر داد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت از تصویب کلیات دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی خبر داد.

 

*** تصویب دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا کلامی در جلسه ستاد تنظیم بازار در خصوص تصویب کلیات دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی، اظهار داشت: 

مقرر شد نظر دستگاه‌های مختلف در زمینه قیمت عرضه محصولات پتروشیمی، سیاست‌های افزایش عرضه و تولید مواد پتروشیمی و همچنین روند واقعی‌سازی طرف تقاضا با پیش‌بینی ابزار‌های سیاستی لازم از جمله تامین مواد اولیه، صادرات و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های نظارتی برای تحقق تکالیف کف عرضه، در قالب کمیته‌ای با حضور دستگاه‌های نظارتی نهایی و با ابلاغ دبیرخانه تنظیم بازار کشور اجرایی شود.
 
وی درباره وضعیت تامین کالاهای ضروری و اساسی، تصریح کرد:
در راستای رفع مشکلات نقل و انتقال ارز و امکان استفاده از منابع در اختیار، هماهنگی لازم از سوی بانک مرکزی جهت به کارگیری ظرفیت‌های دیپلماسی این بانک و وزارت امور خارجه در تعامل با کشورهای مرتبط متناسب با نوع ارزهای موجود صورت پذیرد و نماینده‌ای از سوی بانک مرکزی جهت پیشبرد این اهداف تعیین و در کشورهای مربوطه مستقر شود.
با توجه به مسائل و مشکلات مطرح شده در حوزه بازار مقرر شد جلسه آتی تنظیم بازار با هماهنگی وزرای ذیربط در سطح دولت برگزار شود.
 
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، با اشاره به برخی از مشکلات ناشی از نحوه توزیع و همچنین عرضه خارج از شبکه برخی از نهاده‌های دام و طیور، گفت:
در جلسه تنظیم بازار مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی نسبت به شفاف‌سازی نحوه تخصیص سهمیه‌های دام و طیور متناسب با میزان جوجه ریزی و مقادیر تحویل گوشت مرغ یا مرغ زنده از سوی مرغداران در انتهای زنجیره تولید، اقدام نماید تا از فروش خارج از شبکه و جابجایی این کالا در بازار نهاده جلوگیری شود.
 
 

*** ضرورت تامین واردات کنجاله سویا

 
 
کلامی با توجه به ضرورت بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در بخش کالاهای اساسی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی، افزود:
مقرر شد شرکت‌های متقاضی به هر میزان که توانایی تامین و ترخیص اعتباری کالا را داشته باشند، بدون هیچ گونه محدودیتی و با کارسازی لازم از سوی بانک مرکزی و گمرک برای تامین و ترخیص کالا اقدام کنند و متعاقبا تامین ارز مورد نیاز کالای وارداتی صورت پذیرد.
 
به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در پایان با اشاره به ضرورت تامین و استمرار واردات کنجاله سویا، اظهار داشت:
در راستای افزایش انگیزه تامین کنجاله سویا توسط تشکل‌های تامین کننده علی الخصوص واحدهای تولیدی برای واردات کنجاله و اقلام نهاده‌ها مقرر گردید که نرخ کنجاله سویا بر اساس بهای تمام شده واقعی محاسبه شده و مبنای توزیع قرار گیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول