کد خبر:125611
پ
سرقینی
سرپرست وزارت صنعت، معدن تجارت:

تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه

سرپرست وزارت صنعت در ابلاغیه‌ای از تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه خبر داد.

سرپرست وزارت صنعت در ابلاغیه‌ای از تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه خبر داد.

 

*** ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جعفر سرقینی در ابلاغیه‌ای به رییس کل سازمان توسعه تجارت، اعلام کرد:

ایجاد و استقرار سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری برای صدور و تمدید کارت بازرگانی، به دقت عمل و شفافیت در این خصوص کمک شایانی کرده، لذا به منظور رفع ایرادات و نواقص احتمالی سامانه و در نظر گرفتن آن دسته از متقاضیان و فعالان اقتصادی که تاکنون به فرآیند سامانه جدید آشنایی و تسلط پیدا نکرده‌اند، ضروری است ترتیبی اتخاذ شود تا به مدت دو ماه، هر دو سامانه به صورت همزمان و به موازات، به فعالیت خود ادامه دهد.
 
سرپرست وزارت صنعت در پایان این ابلاغیه، افزود:
محدودیت ارائه خدمات و تسهیلات به صادرکنندگانی که نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام نکرده‌اند، برابر با توافقات به عمل آمده میان سازمان توسعه تجارت ایران و بانک مرکزی، به قوت خود باقی خواهد بود.
 
 

*** صدور و تمدید کارت بازرگانی 

 
 
چندی پیش معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت با اعلام اینکه صدور و تمدید کارت بازرگانی در سامانه جامع تجارت امکان‌پذیر است، اعلام کرد:
ثبت درخواست صدور یا تمدید کارت‌بازرگانی توسط متقاضیان در سامانه جامع تجارت به عنوان سامانه یکپارچه تجارت صورت می‌گیرد.
 
محمد عباسی در ادامه، بیان کرد:
به استناد قوانین و مقررات و اسناد بالادستی از جمله ماده ۳ قانون مقررات صادرات و واردات، بند (ت)، ماده ۶، ماده ۳ آئین نامه اجرایی و مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرایند جدید صدور کارت بازرگانی تغییر یافت.
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت در گام نخست متقاضیان ثبت درخواست صدور یا تمدید کارت‌ بازرگانی خود را در سامانه جامع تجارت به عنوان سامانه یکپارچه تجارت انجام می‌دهند.
درخواست صدور یا تمدید کارت بازرگانی بر اساس استعلام از مراجع ذیربط توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سامانه مربوطه بررسی و تأیید می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول