کد خبر:125639
پ
سرقینی
سرپرست وزارت صنعت:

دلیل گرانی خودرو در بازار/ رشد ۲۵ درصدی تولید دو خودروساز بزرگ کشور

سرپرست وزارت صنعت ضمن اعلام دلیل گرانی خودرو در بازار از رشد ۲۵ درصدی تولید دو خودروساز بزرگ کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سرپرست وزارت صنعت ضمن اعلام دلیل گرانی خودرو در بازار از رشد ۲۵ درصدی تولید دو خودروساز بزرگ کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

*** گرانی خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات دولت، اظهار داشت:

گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول های در دست خود را تبدیل به کالا کنند.
تولید روزانه دو خودروساز بزرگ کشور سه هزار و ۶۰۰ دستگاه است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۵ درصدی دارد.
تحویل ایران‌خودرو و سایپا در این مدت در همسنجی با پارسال رشد سه درصدی داشته و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۴۲ هزار دستگاه خودرو بابت تعهدات قبلی و جاری‌شان خودرو تحویل مردم داده اند.
 
وی با بیان اینکه همچون گذشته خودروسازان تعهدات معوق نگران‌کننده ندارند و آمار تعهدات کاهش چشمگیری یافته است، اضافه ‌کرد:
امروز به‌طور نمونه تعهدات ایران‌خودرو به کمتر از ۴۰ هزار دستگاه رسیده و بی تردید با این روند تولید، همه تقاضاها را پاسخگو خواهیم بود.
 
 

*** فروش خودرو

 
 
سرپرست وزارت صنعت در ادامه بیان ‌کرد:
‌برای رسیدن مردم به خودروی مورد نیازشان نیز دستور داده شده تا برنامه ثبت‌نام خودرو به‌طور مداوم‌ و با برنامه‌های بیشتر ادامه یابد.
در حالی که در نخستین برنامه قرعه‌کشی خودروهای ثبت‌نامی، بیش از چهار میلیون نفر برای حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو ثبت نام کرده بودند، امروز این رقم به کمتر از ۲۰۰ هزار نفر متقاضی رسیده که بیانگر کاهش عطش خرید نزد مردم است.
 
سرقینی خاطرنشان‌کرد:‌ در صورت تداوم و افزایش ثبت نام‌ها، قیمت خودروها بیش از پیش افت خواهد کرد و شانس افراد برای خودرودار شدن بیشتر خواهد شد.
 
 

*** انتقاد از شیوه ثبت نام فروش خودرو

 
 
سرپرست وزارت صنعت با اشاره به نقدها از شیوه ثبت‌نام‌ها، یادآوری ‌کرد:
زمانی که ثبت‌نام‌ها به صورت عادی انجام می‌شد و خبری از قرعه‌کشی نبود نیز منتقدان صحبت از وجود ربات می‌کردند، امروز اما قرعه‌کشی خودروها در حضور نهادهای متعدد نظارتی انجام می‌شود و حتی از نظارت‌های بیشتر استقبال خواهیم کرد.
 
وی در ادامه تصریح ‌کرد: با انجام نظارت‌ها در حضور مسوولان، کسی جرات تخلف نخواهد داشت و مردم باید صبور باشند تا روال کنونی را هرچه بهتر تنظیم کنیم.
 
 

*** تحویل فوری خودرو

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، سرپرست وزارت صنعت در پایان پیرامون برنامه‌های تحویل فوری خودرو، اظهار داشت:
تحویل فوری‌ها نیز می‌تواند بازار را آرام کند، اما باید مکانیزم آن تعریف شود.
هرگونه برنامه تحویل فوری خودرو در شرایط کنونی به هجوم مردم برای خرید خواهد انجامید، اما اگر هم برنامه‌ای تعریف شود با انجام قرعه‌کشی خواهد بود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول