کد خبر:125706
پ
جهش تولید
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

افزایش عرضه لفاف و pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی در بورس/ هماهنگی برای تزریق مواد اولیه به بخش صنایع غذایی

معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن اعلام تعامل این وزارتخانه با بانک مرکزی و گمرک برای تزریق مواد اولیه به بخش صنایع غذایی از افزایش عرضه لفاف و pp گرید فیلم مورد مصرف این صنعت در بورس خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن اعلام تعامل این وزارتخانه با بانک مرکزی و گمرک برای تزریق مواد اولیه به بخش صنایع غذایی از افزایش عرضه لفاف و pp گرید فیلم مورد مصرف این صنعت در بورس خبر داد.

 

*** قیمت لفاف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن های صنایع غذایی، شیرینی و شکلات، روغن و صنایع چاپ و بسته بندی، اظهار داشت:

وضعیت افزایش قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی با اصلاح سهمیه ها و افزایش عرضه این گرید در بورس ساماندهی خواهد شد.
 
معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به نگرانی صنایع غذایی از نوسانات قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم در بورس، گفت:
مشکلات تولیدکنندگان برای استفاده از این ماده اولیه بررسی و مقرر شد دفتر تخصصی با اصلاح سهمیه و اتخاذ تدابیری برای افزایش عرضه این محصول در بورس نسبت به رفع مشکلات پیش روی صنایع غذایی اقدام کند.
پلی پروپیلن گرید فیلم در اغلب صنایع غذایی برای بسته بندی بکار می رود و نوسانات شدید قیمتی این محصول بر افزایش هزینه تولید بسیار اثر گذار است و با افزایش عرضه این محصول در بورس، بخش عمده ای از مشکلات تولیدکنندگان در صنایع غذایی مرتفع می شود.
 
 

*** تامین مواد اولیه

 
 
وی در ادامه با اشاره به پیگیری های انجام شده برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی، تصریح کرد:
هماهنگی های لازم با بانک مرکزی و گمرک برای تزریق مواد اولیه به صنایع غذایی در حال انجام است و امیدوارم شرایط ویژه ای برای تامین مواد اولیه مورد نیازصنایع راهبردی در نظر گرفته شود.
 
صادقی نیارکی تامین امنیت غذایی را یکی از مهمترین سیاست های دولت توصیف کرد و گفت:
تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی در کنار تامین کالاهای اساسی ضروری است و در تلاش هستیم برای جلوگیری از هرگونه خللی در تولید واحدهای صنعتی، نیازمندی های صنایع را مرتفع نماییم.
 
 
*** حمایت از صنایع راهبردی
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با تشریح شرایط اقتصادی کشور، حمایت از صنایع راهبردی را مهمترین اولویت وزارت صمت برشمرد و اظهار امیدواری کرد با حفظ روند تولید صنعتی‌، در آینده‌ای نزدیک از این شرایط سخت عبور نماییم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول