کد خبر:125710
پ
صادرات وزنی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

صادرات بیش از ۱.۷ میلیون تن فولاد تا پایان مردادماه

بررسی عملکرد واحدهای بزرگ فولادی کشور از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد ماه حاکی از صادرات یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۱۱ تن فولاد و محصولات فولادی و افت ۳۹ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۸ است.

بررسی عملکرد واحدهای بزرگ فولادی کشور از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد ماه حاکی از صادرات یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۱۱ تن فولاد و محصولات فولادی و افت ۳۹ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۸ است.

 

*** صادرات فولاد 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برپایه آمار عملکرد مجموعه‌های بزرگ فولادی گویای آن است که مرداد ماه ۵۰۷ هزار و ۳۲۰ صادرات فولاد انجام شد.

بیشترین میزان صادرات فولاد این دوره مربوط به فولاد خوزستان است که رقم ۶۰۷ هزار و ۱۳۲ تن ثبت شد، ضمن اینکه در مدت یاد شده ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه نیز به ترتیب ۳۷۴ هزار و ۵۱۴ تن و ۱۴۶ هزار و ۶۳۹ تن صادرات داشتند.
همچنین از مجموع ۵۰۷ هزار و ۳۲۰ تن صادرات مردادماه، فولاد خوزستان با رقم ۲۰۲ هزار و ۶۲۵ تن نسبت به ماه مشابه سال پیش رشد ۱۶ درصدی داشت و نزدیک به ۴۰ درصد صادرات را به خود اختصاص داد.
علاوه براین در مردادماه ذوب آهن با ۹۱ هزار و ۵۱۵ تن و فولاد کاوه جنوب با ۷۶ هزار و ۴۰۰ تن پس از خوزستان رتبه های دوم و سوم بیشترین حجم صادرات را به دست آوردند.
بررسی آمار صادرات فولاد در مرداد ماه نشان می‌دهد که فولاد خراسان با صدور ۹۴۹ تن میلگرد در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸ رشد ۹ هزار و ۳۹۰ درصدی را ثبت کرد
بر پایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، میزان تولید شمش‌فولاد در چهار ماهه نخست سال ۹۸ برابر با هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن بود.
سال ۹۹ انتظار می‌رود تولید فولاد کشور به حدود ۳۰ میلیون تن برسد که از این رقم بیش از ۱۰ میلیون تن راهی بازارهای صادراتی خواهد شد.
بر پایه آمار مورد بررسی از مجموع شمش فولاد تولیدی سهم بیلت وبلوم با پنج میلیون و ۵۶۲ هزار تن در دوره این گزارش رشد هشت درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ داشت.
میزان تولید بیلت و بلوم در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۸ به رقم پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن رسیده بود.
 
 

*** افزایش تولیدات فولادی

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، علاوه بر این شمش اسلب تولیدی نیز در چهارماهه نخست سال جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به سه میلیون و ۹۲۱ هزار تن رسید، در حالی که چهارماه نخست سال ۹۸ به میزان سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن تولید شده بود.
بر اساس آمارهای مورد بررسی در دوره چهارماهه نخست سال ۹۹ تولیدات فولادی به رقم هفت میلیون و ۲۵۷ هزار تن رسید که افزایش پنج درصدی در مقایسه با چهارماهه ابتدایی سال ۹۸ را نشان می‌دهد.
میزان تولیدات فولادی در چهارماهه نخست سال پیش رقم ۶ میلیون و ۹۳۰ هزار تن بود.
همچنین ورق گرم و میلگرد از جمله اقلام فولادی است که علاوه بر بازار داخلی، رویکرد صادراتی دارد و کشورهای همسایه از مشتریان اصلی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول