کد خبر:125717
پ
کلامی
دبیر ستاد تنظیم بازار:

صادرات سیب‌زمینی بدون پرداخت عوارض مجاز است

دبیر ستاد تنظیم بازار از اتخاذ تدابیر لازم برای بازگشت ارز حاصل از صادرات سیب‌زمینی خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار از اتخاذ تدابیر لازم برای بازگشت ارز حاصل از صادرات سیب‌زمینی خبر داد.
 

*** صادرات سیب زمینی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا کلامی در خصوص صادرات بدون پرداخت عوارض، اظهار داشت:

با توجه به اینکه در فصل برداشت سیب زمینی قرار داریم و تا پایان آبان ماه این وضعیت در کشور وجود دارد، با درخواست ارائه شده از سوی سیب زمینی‌کاران، صادرات بدون عوارض سیب زمینی تا اطلاع ثانوی مجاز شد.
همچنین در این نشست بررسی لازم برای بازگشت ارز حاصل از صادرات سیب زمینی به کشور مورد بررسی قرار گرفت و تدابیر لازم برای تسریع این روند در دستور کار قرار گرفت.
تقاضایی برای افزایش مهلت برخی از صادرکنندگان سیب زمینی برای بازگشت ارز صادراتی ارائه شد که مقرر گردید جوانب موضوع در نشستی با حضور مسئولان کمیته ارزی مورد بررسی و رصد قرار گیرد.
 
دبیر تنظیم بازار کشور در پایان با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده برای‌صادرات سیب زمینی، گفت:
صادرات این کالا در حال حاضر بدون پرداخت عوارض مجاز است.
 
 

*** رفع ممنوعیت محصولات 

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، چندی پیش عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ضمن ابراز امیدواری کرد پیرامون رفع ممنوعیت‌صادرات محصولات پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی، تصریح کرد:
با این تصمیم دیگر کشاورزان دچار ضرر و زیان تولید پیاز ، سیب زمینی و گوجه‌ فرنگی در کشور نشوند، زیرا اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت قطعا کشاورزان ورشکست می‌شدند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه فروردین سال ۹۸ اقدام به توقف‌صادرات پیاز به خارج از کشور کرد که این اقدام موجب انتقاداتی از سوی کارشناسان شد، در پی این اقدام و نظارت ضعیف دستگاه‌های اجرایی، قیمت پیاز در نوروز سال ۹۸ افزایش پیدا کرد.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول