کد خبر:125754
پ
کره
سرپرست دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت:

فعال‌سازی همه ظرفیت‌های تولیدی کره در کشور

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صنعت از فعال‌سازی همه ظرفیت‌های تولیدی کره در کشور خبر داد.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صنعت از فعال‌سازی همه ظرفیت‌های تولیدی کره در کشور خبر داد.

 

*** فعال‌سازی همه ظرفیت‌های تولیدی کره

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کامران کارگر با بیان اینکه تمامی ظرفیت‌های تولید داخل کره فعال شده و با توجه به اینکه در حال حاضر تولید داخلی این محصول در شرایط مناسبی قرار دارد، مشکلی برای تامین این کالا در سطح بازار وجود ندارد، افزود:

نیاز سالانه کشور به کره حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن برآورد می‌شود که قبل از تغییر نرخ ارز کره، حدود ۳۵ هزار تن از محل واردات و مابقی از محل تولید داخل تامین می‌شد.
با تغییر ارز واردات‌کره از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی، قیمت این محصول در بازار تغییراتی داشته اما شرایط خوب تولید داخل این محصول می تواند قیمت کره وارداتی را نیز متعادل کند.
تامین‌کره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل مستلزم مدیریت تولید شیر خام از سوی نهاد های مرتبط به ویژه وزارت جهاد کشاورزی است.
 
 

*** بهبود روند تولید کره

 
 
به گزاش خبرگزاری سروش، سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت در پایان با توجه به ممنوعیت صادرات خامه فله، اظهار کرد:
با توجه به ممنوعیت صادرات خامه فله و وضع عوارض بر خامه بسته‌بندی و شیر خشک در کارگروه تنظیم بازار کشور و با همکاری سازمان توسعه تجارت برای عملیاتی نمودن این تصمیم، روند تولید کره در کشور بهبود می‌یابد و تا حدود زیادی مانع از افزایش قیمت در سطح عرضه شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول