کد خبر:125862
پ
زرندی شاخص
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

۲ برنامه وزارت صنعت برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ۲ برنامه این وزارتخانه برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی را اعلام کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ۲ برنامه این وزارتخانه برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی را اعلام کرد.
 
 

*** بومی‌سازی

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت منطقه ۳ (استان‌های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) با بیان این مطلب، اظهار داشت:
هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری کنیم و ما از هر ایده‌ای در این خصوص استقبال می‌کنیم.
جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه‌های وزارتخانه به ‌طور جدی دنبال شد.
۱۴۲ محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم، اول تکمیل طرح‌های نیمه‌تمامی که این ۱۴۲ محصول را می‌خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه‌گذاران جدید به تولید این محصولات است.
 
وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت‌ها برای مشوق‌های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه‌ای که تصویب شد، افزود:
هم اکنون بیش از ۱۳ هزار طرح نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی‌های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه‌ها بالاست و باید استان‌ها تلاش کنند این زمان کوتاه‌تر شود.
در طرح‌های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می‌شود، باید استان‌ها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به اتمام سریع آن کمک کنند.
 
 

*** مسایل محیط ‌زیست

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت در پایان پیرامون مسایل محیط ‌زیست، تصریح کرد:
ما ضمن تأکید فراوان به رعایت مسایل زیست‌ محیطی معتقدیم، باید بازنگری در برخی از موضوعات محیط ‌زیست و تولید انجام شود، زیرا برخی از این مقررات موانعی را برای تولید ایجاد کرده است.
جمع‌بندی مجوزها و رویه های مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و ارائه راهکارهای پیشنهادی را آماده کرده کردیم تا برای رفع آن اقدام نماییم.
 
 
 
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول