کد خبر:126451
پ
دریاچه ارومیه
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

حجم آب دریاچه ارومیه به بیش از ۳ میلیارد متر مکعب رسید

حجم آب دریاچه ارومیه در پایان سال آبی ۹۹-۹۸ از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب گزارش شده است.

حجم آب دریاچه ارومیه در پایان سال آبی ۹۹-۹۸ از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب گزارش شده است.

 

*** حجم آب دریاچه ارومیه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس آمار دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، در پایان سال آبی ۹۹-۹۸ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه به سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب رسیده که این رقم در مقایسه با سال آبی ۹۸-۹۷، هشت صدم میلیارد متر مکعب و نسبت به میانگین بلند مدت یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می‌دهد.

تراز سطح آب این دریاچه با کاهش سه صدم متری نسبت به سال آبی (۹۸-۹۷) به رقم یک ‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۷ سانتی‌متر رسیده که این روند کاهشی با آغاز بارش‌های پائیزه و اجرای برنامه‌های هدایت آب، می‌تواند متوقف شود.

تغییرهای تراز سطح آب دریاچه ارومیه در پایان سال آبی ۹۹-۹۸ نسبت به میانگین بلند مدت بیانگر کاهش سه هزار و ۳۵ متری است.

 

*** کاهش ۷ درصد میزان بارش در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سال آبی ۹۹-۹۸ در حالی به پایان رسید که وسعت دریاچه ارومیه رقم دو هزار و ۸۰۷ کیلومتر و ۷۹ متر مربع را نشان داده و در مقایسه با سال آبی ۹۸ دو هزار و ۵۸ کیلومتر مربع کاهش دارد.

سال آبی ۹۹-۹۸ با متوسط میزان ۳۱۷.۷ میلی‌متر بارندگی‌ جزو پربارش‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال ۹۸ بوده، اما با این وجود این رقم در مقایسه با سال آبی ۹۸ از آن با میزان بارش ۳۴۲ میلی‌متر حدود ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول