کد خبر:126446
پ
سعید محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):

ساخت دومین پتروپالایشگاه ایران در کرمانشاه

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از ساخت دومین پتروپالایشگاه ایران در کرمانشاه خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از ساخت دومین پتروپالایشگاه ایران در کرمانشاه خبر داد.

 

*** پتروپالایشگاه تمام‌ ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سردار سعید محمد با اعلام این خبر، اظهار داشت:

بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان که در نوع خود شاهکار مهندسی است توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طراحی، اجرا، ساخته و تجهیزات آن نیز ایرانی‌سازی شد

 

وی در ادامه، افزود:
ما در ادامه شکست دشمن، پروژه‌های بسیار دیگری را طراحی کردیم که پتروپالایشگاه تمام‌ ایرانی مهر خلیج فارس‌ را در بندرعباس کلنگ زدیم و به‌زودی دومین پتروپالایشگاه را در کرمانشاه کلنگ خواهیم زد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان خاطرنشان کرد:
این همان رسیدن به خودکفایی و تکیه بر توان داخلی است و در هیچ عرصه‌ای نیازی به کشورها و شرکت‌های خارجی نداریم و به‌روی پای خود ایستاده‌ایم.

 

*** پتروپالابشگاه چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پتروپالایشگاه‌ها نسل جدیدی از پالایشگاه‌ها محسوب می‌شود که بر تجمیع مجتمع‌های پالایش و پتروشیمی تاکید دارد به عبارتی دیگر در مجتمع‌های پتروپالایشگاهی هدف تنها تولید سوخت از بنزین، نفت و گاز نیست بلکه در کنار تولید این محصولات به دنبال تامین خوراک مورد نیاز مجتمع‌های پلیمری و شیمیایی است.
در مجتمع‌های پتروپالایش نفت خام به عنوان خوراک به واحد‌های فرایندی منتقل می‌شود تا ترکیبی از محصولات پایه پتروشیمی و سوختی تولید شود، توانایی تولید همرمان سوخت و سایر محصولات پتروشیمی نیازمند به کارگیری واحد‌های فرایندی ویژه‌ای است.
توسعه پتروپالایشگاه‌ها باعث افزایش سودآوری و بالا رفتن توان رقابت در بازار‌های نفتی می‌شود و همین سود آوری مناسب زمینه افزایش توسعه پتروپالایشگاه‌ها در کشور‌های پیشرفته شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول