کد خبر:126639
پ
حسن روحانی
رییس جمهور:

تحریم‌های تسلیحاتی ۱۰ ساله علیه ایران ۲۷ مهر برداشته خواهد شد

رییس جمهور از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ۱۰ ساله ایران در ۲۷ مهرماه خبر داد.

رییس جمهور از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ۱۰ ساله ایران در ۲۷ مهرماه خبر داد.

 

*** رعایت پروتکل‌های بهداشتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در جلسه هیئت دولت ضمن تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن ایام  شهادت حضرت امام رضا(ع) و حضرت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت:

از همه مردم متدین و فهیم و عاشق خاندان رسالت که در دوران عزاداری اربعین استانداردها را رعایت کردند و سفر به عراق برای راهپیمایی اربعین انجام نشد و عزاداریهایشان هم در چارچوب پروتکل‌ها انجام شد، سپاسگزارم.
 
وی از مردم خواست در ایام پایانی ماه صفر همچنان دستورات بهداشتی را رعایت کنند.
 
 

*** مقاومت ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی

 
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما سه امتحان بزرگ در سال‌های اخیر داشتیم، بیان داشت:
یکی جنگ تحمیلی اقتصادی که از سال ۹۷ ادامه دارد، دیگری سیل سال ۹۸ در ۲۵ استان که آزمایش دیگری برای مردم بود و سومین مورد هم، کرونا که از پایان سال ۹۸ با آن درگیر هستیم این سه آزمایش بزرگ برای مسئولین و مردم بود و مردم ما در همه این آزمون‌ها سربلند بیرون آمدند.
 
 

*** برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران

 
 
روحانی با اشاره به پایان تحریم‌های تسلیحاتی کشورمان از ۲۷ مهر ماه، خاطر نشان کرد:
درباره هفته آینده به ملت ایران این تبریک را می‌گویم که یکشنبه هفته آینده ۱۰ سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی رفع خواهد شد. در ۲۷ مهر ماه دیگر تحریم تسلیحاتی نداریم و ما ۴ سال بر سر این مسئله با آمریکا جنگیدیم و آمریکا به «این در و آن در» می‌زد تا روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیفتد ولی این روز اتفاق می‌افتد و این به‌علت ایستادگی مردم و تلاش مسئولین است.
آمریکا موفق نشد و آن‌هایی که می‌گویند “برجام برای ما چه کرده است؟”، بدانند که این یکی از کارهای برجام است و تحریم تسلیحاتی را برداشت. از یکشنبه می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر کسی که می‌خواهیم بفروشیم و از هرکس هم که می‌خواهیم اسلحه بخریم این یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید است؛ البته صبر و حوصله نیاز است تا به نکات مد نظر برسیم.
 
وی در ادامه تصریح کرد:
البته این وسط شری به‌نام حاکمان جدید کاخ سفید پیدا شد؛ ببینید چه بلایی بر سر افغانستان  آمده و کاخ سفیدنشینان می‌گفتند امنیت افغانستان را تأمین می‌کنیم و ببینید افغانستان چه شرایط بسیار خطرناکی دارد. آن‌ها ادعا می‌کردند که “به منطفه آمدیم تا داعش را از بین ببریم” ولی مردم فداکار عراق و سوریه و عزیزان رزماندگان ما در کنار آن‌ها جنگیدند و داعش را برکنار کردند.
 
 

*** شکست آمریکا در سیاست

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رییس جمهور در پایان، اظهار داشت:
آمریکا بگوید در ۴ سال گذشته در سیاست خارجه یک پیروزی به‌دست آورده است؟ در همه کارها و در برابر ملت سوریه و فلسطین شکست خورده و موفقیت ندارند.
فردی که مدیر یک جمع کوچک است هم با لحن بی‌ادبانه از آن کلمات نسبت به ملت عزیز ایران استفاده نمی‌کند. معلوم است که ملت ایران آن‌ها را عصبانی کرده و  به زانو در آورده است.
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید