کد خبر:127051
پ
روغن
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

۱۰ کشتی حاوی ۵۶۰ هزار تن روغن خوراکی و دانه‌های روغنی سرگردان در آب‌های ایران و در انتظار تخلیه/ حدود ۴۰۰ هزار تن روغن خام و ۲۸۰ هزار تن دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور/ اما روغن خوراکی گران و نایاب است

روغن‌ های خوراکی در حالی در کشور ما با افزایش قیمت روبرو و حتی نایاب شدند که حدود ۴۰۰ هزار تن روغن خام و ۲۸۰ هزار تن دانه‌های روغنی در بنادر کشور دپو شده و ۱۰ کشتی حاوی ۵۶۰ هزار تن روغن خوراکی و دانه‌های روغنی سرگردان در آب‌های ایران و در انتظار پهلوگیری و تخلیه هستند.

روغن‌ های خوراکی در حالی در کشور ما با افزایش قیمت روبرو و حتی نایاب شدند که حدود ۴۰۰ هزار تن روغن خام و ۲۸۰ هزار تن دانه‌های روغنی در بنادر کشور دپو شده و ۱۰ کشتی حاوی ۵۶۰ هزار تن روغن خوراکی و دانه‌های روغنی سرگردان در آب‌های ایران و در انتظار پهلوگیری و تخلیه هستند.

 

**** روغن خوراکی؛ چالش جدید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، طی یک ماه گذشته، روغن نباتی جامد و مایع از جمله کالاهای اساسی بود که در افزایش قیمت از بسیاری کالاهای اساسی سبقت گرفته و به شدت نه تنها در افزایش قیمت بلکه در کمبود نیز خبرساز شده است.

این در حالی است که از حدود یک ماه پیش، مسئولان انجمن روغن‌کشی کشور از کاهش تولید دو و نیم میلیون تنی خبر و با بیان اینکه بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت کارخانجات تکمیل نمی‌شود، هشدار داده بودند در آینده نزدیک با کمبود و افزایش قیمت روغن خوراکی در کشور مواجه خواهیم شد.

 

*** باز هم واکنش انفعالی مسئولان

 

اما متاسفانه، از آنجا که ما ایرانی‌ها به صورت عام و مسئولانمان به صورت خاص، عادت داریم تا یک اتفاقی رخ ندهد یا بحرانی پیش نیاید، کاری نمی‌کنیم، آنقدر دست روی دست گذاشتیم که در حال حاضر برای خرید یک روغن مایع یا جامد باید سرتاسر فروشگاه‌ها را بگردید و اگر حتی پیدا کردید، مجبورید با چند برابر قیمت خریداری کنید.

با توجه به اینکه همه می‌دانند، کشور ما از یک طرف سالانه به یک و نیم میلیون تن روغن خام نیاز دارد و از طرف دیگر با توجه به تحریم‌ها در انتقال ارز و خرید، مشکلات جدی دارد، پرواضح است که مسئولان این حوزه مثل شرکت بازرگانی دولتی ایران باید پیش از این به فکر می‌افتادند و برای تامین به موقع این کالای ضروری، دست به کار می‌شدند نه اینکه دست روی دست بگذارند تا به امروز که با افزایش قیمت قابل توجه این کالا و حتی نایاب شدن آن در کشور مواجه شویم.

 

*** سرگردانی کشتی‌های خوراکی

 

در این میان اخباری در رسانه‌ها مبنی بر اینکه دو فروند کشتی که حامل روغن‌ خوراکی هستند، حدود چهار ماه است در آب‌های ایران سرگردان و منتظر تامین ارز و جابجایی اسناد مالکیت برای ترخیص هستند و این یعنی، روغن در کوزه و ما در طلب روغن شهر به شهر می‌گردیم.

این خبر که تعجب و ناراحتی هر شنونده‌ای را باعث می‌شود، دلیلی شد تا خبرنگار خبرگزاری صنایع، از گمرک ایران میزان روغن‌های خوراکی که از ابتدای سال جاری وارد کشور شده است و اینکه در حال حاضر چه میزان روغن خوراکی در گمرکات و بنادر کشور موجود است را پیگیری کند.

خبرنگار صنایع در این گزارش تعداد و حجم بار کشتی‌هایی که در آب‌های ایران چشم‌انتظار پهلوگیری و تخلیه روغن‌های خود هستند را نیز پیگیری کرده که با اطلاع از میزان دقیق آن در ادامه این گزارش، بیش از پیش متعجب خواهید شد.

 

*** میزان واردات روغن‌های خوراکی در سال جاری

 

 به استناد آمار و اطلاعات گمرک ایران، از ابتدای سال جاری تا ۲۷ مهرماه، ۴۹۷٫۲۵۷٫۸۰۳ کیلوگرم روغن‌های خوراکی نیمه جامد و مایع و خام وارد کشور شده است که ۶۲/۲ درصد از سهم واردات وزنی ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور را به خود اختصاص داده است.

ارزش ریالی روغن ‌های خوراکی نیمه جامد و مایع و خام که از ابتدای سال جاری تا ۲۷ مهرماه وارد کشور شده، ۱۶٫۹۷۷٫۵۴۸٫۱۸۲٫۱۱۸ ریال می‌باشد که ۰۷/۲ درصد از ارزش ریالی واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور را به خود اختصاص داده است.

ارزش دلاری روغن‌‌های خوراکی نیمه جامد و مایع و خام نیز که از ابتدای سال جاری تا ۲۷ مهرماه وارد کشور شده، ۴۰۴٫۲۲۷٫۳۴۰ می‌باشد که که ۰۷/۲ درصد از ارزش ریالی واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور را به خود اختصاص داده است.

 

*** میزان موجودی روغن خام دپو شده در بنادر کشور

 

 یکی دیگر از منابع مهم روغن خوراکی در حال حاضر در کشور، روغن‌های خام دپو شده در بنادر کشور است که در این شرایط باید هرچه سریعتر نسبت به ترخیص و عرضه آنها اقدام کرد.

خبرنگار صنایع برای کسب اطلاعات پیرامون میزان موجودی روغن خام دپو شده در بنادر مختلف کشور، آمار ۱۳ بندر کشور را مورد بررسی قرار داده است.

موجودی روغن خام ۸ بندر شهید باهنر، بوشهر، چابهار، خرمشهر، آبادان، لنگه، فریدونکنار و آستارا تا تاریخ ۲۰ مهرماه یعنی تا دو هفته گذشته، صفر بوده است.

اما در بنادر شهید رجایی، امام خمینی، امیرآباد، انزلی و نوشهر به ترتیب بیشترین میزان روغن خام دپو شده وجود دارد که در کل ۳۸۹۲۳۸ تن روغن خام دراین بنادر دپو شده و منتظر ترخیص هستند که واقعا در این شرایط که بیش از همیشه در کشور به روغن خوراکی نیاز است، این میزان از دپوی روغن خام در بنادر جای تامل دارد.

 

*** میزان موجودی دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور

 

اما جدا از میزان قابل توجه حدود ۴۰۰ هزار تنی روغن خام دپو شده در بنادر کشور، میزان دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور نیز که بیشتر آن صرف تولید روغن‌های خوراکی می‌شود، چشمگیر است.

بیشترین میزان دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور با میزان ۲۴۰۸۸۲ تن متعلق به بندر امام خمینی می‌باشد و بعد از آن به ترتیب، بنادر امیرآباد، نوشهر، انزلی، شهید باهنر و بوشهر دارای حجم قابل توجهی از دانه‌های روغنی هستند که در کل تا ۲۰ مهرماه ۲۷۹۲۲۷ تن دانه‌های روغنی در بنادر کشور دپو شده است که اگر آن را با حجم روغن خام دپو شده در بنادر در نظر بگیریم، باید بگوییم، آب در کوزه و مردم و تولیدکنندگان به گرد آن می‌گردند.

اگر نخواهیم نگاه منفی داشته باشیم، هر شخصی با توجه به این آمار قابل توجه از روغن خام و دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور، یک سوال مشترک دارد که علت این همه بی مدیریتی و بی برنامگی در کشور چیست؟

اما اگر بخواهیم، برچسب توهم توطئه را به جان بخریم، می‌توانیم هزار و یک سوال دیگر بپرسیم که محور گزارش مذکور نیست.

 

*** شناورهای حامل روغن خوراکی مستقر در آب‌های ایران

 

یکی دیگر از حوزه‌ها یا منابعی که می‌توان روغن خوراکی مورد نیاز کشور را در آنجا جستجو و تامین کرد که اخیرا نیز خبرهایی پیرامون آن منتشر شده است، شناورهای حامل کالاهای اساسی مستقر در آب‌های ایران هستند که اصطلاحا به آنها شناورهای منتظر در لنگرگاه گفته می‌شود.

این شناورها که منتظر تامین ارز، جابه‌جایی اسناد مالکیت و در نهایت ترخیص هستند، ماه‌ها است که در انتظار مجوزهای لازم برای تخلیه کالاهایی هستند که مردم و تولیدکنندگان کشورمان این روزها شدیدا به آنها نیاز دارند، کالاهایی که هر روز از ماندنشان روی این شناورها می‌گذرد، به دلیل هزینه دموراژ یا همان هزینه خواب کشتی، بر قیمتشان افزوده می‌شود، افزایش قیمتی که در نهایت، هزینه آن را مردم در خریدهای روزمره خود پرداخت خواهند کرد.

 

*** ۱۰ شناور حاوی روغن خوراکی منتظر تخلیه در بنادر ایران

 

در خبرهای اخیر داشتیم که دو کشتی حامل روغن خوراکی در آب‌های خلیج فارس و نزدیک بندر شهید رجایی بندرعباس منتظر پهلوگیری و تخلیه این کالای کمیاب هستند و چهار ماه است که به دلایل مذکور امکانش فراهم نشده است.

اما نتایج تحقیقات خبرنگار صنایع، آماری فراتر از آمار موجود را روایت می‌کند

به گزارش خبرنگار صنایع تا تاریخ ۲۰ مهرماه دو شناور در بندر شهید رجایی که حاوی ۶۰۰۰۰ تن روغن خوراکی هستند، منتظر پهلوگیری و تخلیه کالای خود هستند که در فوق نیز به آنها اشاره شد.

اما تنها این دو کشتی نیستند که در انتظار مجوزها، پهلوگیری و تخلیه کالاهای خود در آب‌های ایران سرگردانند، بلکه اگر سری به بندر امام خمینی بزنید، متوجه می‌شوید که ۴ برابر بندر شهید رجایی، یعنی ۸ شناور نیز حاوی کالاهای اساسی در این بندر منتظر پهلوگیری هستند.

این ۸ کشتی حامل حدود ۵۰۰ هزار تن و به صورت دقیق ۴۹۴۰۰۹ تن کالاهای اساسی مورد نیاز کشور هستند که بخش عمده‌ای از این کالاها را روغن خوراکی و دانه‌های روغنی تشکیل می‌دهد و مابقی محموله آنها نیز ذرت، سویا و برنج است که در حال حاضر از نظر فراوانی و افزایش قیمت، وضعی مشابه روغن خوراکی در کشور دارند.

 

*** روغن در کوزه و ما در طلب روغن شهر به شهر می‌گردیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با توجه به تحقیقات و آمار بدست آمده توسط خبرنگار این خبرگزاری، باید گفت، جدا از میزان واردات روغن‌های خوراکی در سال جاری، اگر نگاهی به میزان ۳۸۹۲۳۸ تن روغن خام و ۲۷۹۲۲۷ تن دانه‌های روغنی دپو شده در بنادر کشور و ۱۰ شناور حاوی روغن خوراکی و دانه‌های روغنی که ماه‌ها است منتظر پهلوگیری در لنگرگاه‌های بنادر کشور و تخلیه کالاهای خود هستند، بیاندازیم، آیا نتیجه‌ای غیر از این می‌توان گرفت که در کشور ما بزرگترین مانع و مشکل و اصلی‌ترین عامل شکل‌گیری وضع موجود، صرفا سوء‌مدیریت است؟، نتیجه‌گیری با شما!!!

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول