کد خبر:127418
پ
شهردار تهران
شهردار تهران:

شهرداری تهران همراه نیکوکاران است

شهردار تهران از همراهی این ارگان وظیفه‌شناس با نیکوکاران خبر داد.

شهردار تهران از همراهی این ارگان وظیفه‌شناس با نیکوکاران خبر داد.

 

*** شهرداری تهران همراه نیکوکاران است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیروز حناچی در مراسم افتتاح همراه سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) در خیابان ارومیه از منطقه ۱۱، گفت:

کاری که معمولا مردم و خیرین انجام می دهند با اقدامات دولت و سایر نهادها قابل مقایسه نیست اگر ما در امور خیر این پشتوانه را داشته باشیم مطمئناً به گونه دیگری می توانیم به مردم خدمت رسانی کنیم.

امروز از یکی از نهادهایی که به نیت خیر و به یاد عماد پایه گذاری شده بازدید کردیم که نشان می دهد مردم فهیم و خیری داریم که اگر مطمئن باشند کسانی بدون سوء استفاده و با یک نیت خیر کار می‌کنند، در این امر شریک می‌شوند و ما نیز از این حرکتها استقبال می‌کنیم.

 

وی در ادامه افزود: بیمارستان امام خمینی (ره) مانند بسیاری از بیمارستان‌های مادر، مرکز مراجعه کسانی است که به طور طبیعی و عادی در زندگی تحت فشارند و تلاش ما این است در چند محور به بیمارستانهای مادر کمک کنیم.

 

*** خداوند به تلاش های خیر برکت می دهد

 

شهردار تهران در ادامه اضافه کرد:

یکی از این موارد بحث همراه سراها است برای کسانی که مجبور می شوند در مدت های طولانی در بیمارستان ها حضور داشته باشند و نیاز به همراه دارند.

دیگری همین نمونه است که برای بچه‌های پیوند مغز و استخوان انجام می‌شود که مجبورند در نزدیکی بیمارستان مدتی را اقامت کنند، همان درد بیماری برای این افراد کافی است و تمام تلاش این است که درد دیگری به دردهایشان اضافه نشود و این کمترین کاری است که از دست ما به عنوان مدیران شهری برمی‌آید.

 

وی با بیان اینکه خداوند به تلاش های خیر برکت می دهد، عنوان کرد:

چون این تلاشها با نیت خیر است، هر قدمی که برداشته می شود قدم‌های دیگری را پشت سر خود خواهد داشت. در واقع در رفتار خیرخواهانه برکت نهفته است و اگر مردم ببینند که بدون چشمداشت مادی، افرادی این کار را انجام می‌دهند مطمئناً این کار را تعقیب می کنند.

 

*** استفاده از تجربیات دیگر کشورها

 

حناچی با بیان اینکه در این زمینه از تجربیات دیگر کشورها نیز می‌توان استفاده کرد، افزود:

سازماندهی درست و سلامت در این امور بهترین تبلیغ برای گسترش این کارها است. نمونه‌های این موارد نیز کم نیست؛ از زنده یاد فیروزآبادی که بیمارستان ری را بنیان گذاشت تا کهریزک ها و موارد مشابه خیریه هایی که به آلام مردم می‌پردازند، نشان می‌دهد که کارهای خیر توسط مردم حمایت می شود.

 

شهردار تهران درباره حمایت و همکاری شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، یادآور شد:

نه‌تنها در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران بلکه در رابطه با همه دانشگاههای علوم پزشکی که بیمارستان‌های مادر دولتی را زیر پوشش دارند به شهرداران سفارش کرده ایم که حمایت‌ها را قطع نکنند و به هر شکل ممکن به کمک کادر درمان بیایند و تلاش کنند که بخشی از این بار را بردارند. هم در داخل بیمارستان ها در تلاش هستیم و هم در سطح شهر چرا که بخشی از این اقدامات مربوط به حوزه های عمومی است که مردم در آنجا تردد می‌کنند.

 

*** افراد همراه شهردار تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در افتتاح همراه سرای مرکز طبی کودک پیروز حناچی، شهردار تهران، محمد رضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ ، خسرو صادق نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و افسانه قوام شهیدی، مدیر خانه عماد حضور داشتند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول