کد خبر:127299
پ
انتخابات آمریکا
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

کدام ایالت نتیجه انتخابات آمریکا را مشخص می‌کند؟

با توجه به رقابت بسیار نزدیک دو کاندیدا در بیشتر ایالت‌ها و احتمال نزدیک بودن آراء در ایالت پنسیلوانیا، احتمال شکل‌گیری عدم قطعیت در اعلام نتیجه نهایی نهایی انتخابات و کشیده شدن کار به اعلام نظر دادگاه عالی بسیار زیاد است.

با توجه به رقابت بسیار نزدیک دو کاندیدا در بیشتر ایالت‌ها و احتمال نزدیک بودن آراء در ایالت پنسیلوانیا، احتمال شکل‌گیری عدم قطعیت در اعلام نتیجه نهایی نهایی انتخابات و کشیده شدن کار به اعلام نظر دادگاه عالی بسیار زیاد است.

 

*** انتخابات آمریکا 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در سال ۲۰۱۶ نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر پیروزی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات دلالت داشت اما با اعلام نتایج انتخابات و پیروزی دونالد ترامپ مشخص شد که اعتبار موسسات نظرسنجی در این کشور نیز نسبی است و می‌تواند دارای انحراف معیار جدی باشد.

اگرچه پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ موسسات معتبر نظرسنجی‌ در آمریکا اعلام کردند که گام‌های مهمی در مسیر تغییر شیوه‌ها و کامل نمودن نمونه‌های آماری برداشته‌اند لیکن تا اینجای کار، نتایج اعلام شده از ترکیب آراء در۶ ایالت سرنوشت‌ساز در این کشور نشان می‌دهد که باز هم موسسات نظرسنجی نتوانسته‌اند عملکرد قابل دفاعی داشته باشند.

به غیر از آریزونا که پیروزی جو بایدن در آن قطعی شده، عملکرد ۵ ایالت دیگر تقریبا مشابه انتخابات ۲۰۱۶ بوده و وضعیت دونالد ترامپ در آنها بهتر از بایدن است.

 

***  نقش سه ایالت در تعیین نتیجه انتخابات

 

بر اساس اعلام نتایج آراء در ایالت فلوریدا، ترامپ توانسته است کارت‌های ارزشمند الکترال در این ایالت را در سبد رای خود قرار دهد.

مشخص شدن تکلیف اختصاص کارت‌های الکترال سرنوشت‌ساز به هر یک از دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و تناسب آن با جمع‌بندی نظر‌سنجی‌ها بستگی به نتایج آراء در ۴ ایالت دیگر دارد.

در این بین، نتایج آراء در سه ایالت پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین به دلیل تعداد آراء الکترال نقش مهمتری در تعیین نتیجه دارند.

در صورتی که در دو ایالت میشیگان و ویسکانسین و یا ایالت پنسیلوانیا آراء الکترال به بایدن تعلق بگیرد احتمال رییس جمهور شدن او بسیار افزایش خواهد یافت. اما هر رخداد دیگری در سه ایالت ذکر شده ترامپ را مجددا روانه کاخ سفید خواهد کرد.

این سه ایالت در سال ۲۰۱۶ بر خلاف جمع‌بندی نظرسنجی‌ها به دونالد ترامپ رای داده بودند.

 

اعلام نتایج  تا پایان روز چهارشنبه *** 

 

مسئولین انتخابات در ایالت ویسکانسین اعلام کرده‌اند که تا ظهر روز چهارشنبه به وقت تهران نتایج آراء را اعلام خواهند کرد.

نتایج آراء در ایالت میشیگان نیز بر اساس نظر مسئولین ایالتی حداکثر تا پایان روز چهارشنبه به وقت تهران اعلام خواهد شد.

در این بین شمارش و اعلام آراء ایالت پنسیلوانیا به دلیل افزایش کم‌سابقه رای‌های پستی احتمالا طولانی‌تر خواهد شد و حتی احتمال دارد اعلام نتایج قطعی همان‌گونه که جو بایدن اعلام نموده تا روز جمعه نیز به درازا بکشد.

 

*** رقابت نزدیک دو کاندیدا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با توجه به رقابت بسیار نزدیک دو کاندیدا در بیشتر ایالت‌ها و احتمال نزدیک بودن آراء در ایالت پنسیلوانیا و همچنین آخرین اظهارات دونالد ترامپ و جو بایدن که صراحتا و تلویحا دارای لحن تهدیدآمیز است، احتمال شکل‌گیری عدم قطعیت در اعلام نتیجه نهایی نهایی انتخابات و کشیده شدن کار به اعلام نظر دادگاه عالی بسیار زیاد است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول