اخبار برگزیده

کد خبر:127351
پ
روحانی
رییس جمهوری:

افزایش ۱۰ برابری ظرفیت شیرین‌سازی آب در هرمزگان

رییس جمهوری از افزایش ۱۰ برابری ظرفیت شیرین‌سازی آب در هرمزگان خبر داد.

رییس جمهوری از افزایش ۱۰ برابری ظرفیت شیرین‌سازی آب در هرمزگان خبر داد.

 

*** افزایش ۱۰ برابری ظرفیت شیرین‌سازی آب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در مراسم آیین رونمایی فاز اول پروژه عظیم طرح شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد و با تشکر از دست اندرکاران اجرای این طرح‌ها برای شیرین سازی آب، اظهار کرد:

به کوری چشم کسانی که فکر می‌کردند، با تحریم و فشار به ملت ایران می‌توانند ملت ایران و طرح‌های توسعه این ملت بزررگ رامتوقف کنند، ما با وجود تحریم با وجود سرکار بودند یک دولت تروریسم که این همه فشار را بر ملت ما وارد کرده است ما توانسته ایم قدم‌های بزرگی برداریم، سی و یکمین هفته است که شاهد افتتاح طرح‌های بزرگ هستیم.

از امکانات شیرین سازی آب برای ۸ میلیون مترمکعب در منطقه هرمزگان و بندرعباس به ظرفیت ۹۰ میلیون مترمکعب می‌رسیم و ۱۰ برابر شدن این ظرفیت خبر خوشی برای مردم عزیز و بزرگوار این استان است.

به مردم عزیز استان هرمزگان، بندرعباس، بندر خمیر و کسانی که از این آب استفاده می‌کنند تبریک می‌گوییم.

اینکه نیمی از آب مصرفی مردم از آب شیرین کن‌ها تامین می‌شود بسیار مهم است یعنی آب پایداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر سال که بارندگی کم می‌شد دچار مشکل می‌شدیم که سد‌های هرمزگان آب ندارد و تابستان چه اتفاقی می‌افتد، ولی با این افتتاحی که اکنون انجام می‌شود منبع آب پایدار است و امید خدا دغدغه‌های مردم رفع خواهد شد.

 

*** طرح انتقال آب تا یزد و چادرملو ادامه می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه تا پایان سال طرح‌های عظیم و بزرگ را به ثمر می رسانیم، یادآور شد:

این طرح‌ها مال ملت ایران است، کارگران، مهندسین، مدیران و همه آنهایی است که تلاش کردند.

 

رییس جمهوری با بیان اینکه طراحی، اجرا و تامین مالی همه داخلی است، گفت:

تامین مالی طرح یا توسط شرکت‌های خصوصی بوده و یا صندوق توسعه کمک کرده و یا بانک‌ها تسهیلات گرفتند و این کار عظیم و بزرگی است که به ثمر نشسته و به امید خدا بقیه فازهای آن هم با همین سرعت ادامه پیدا می‌کند و اگر مشکلی هم باشد باز هم دولت در خدمت مردم خواهد بود برای اینکه تا این طرح‌ها را بتوانیم به پایان برسانیم.

 

روحانی در ادامه، افزود:

طول این طرح بیش از۸۰۰ کیلومتر است که فاز اول آن ۳۰۵ کیلومتر است و الان افتتاح می‌شود، این پروژه در ادامه به مس سرچشمه می‌رسد و تا یزد و چادرملو ادامه می‌یابد.

 

رییس جمهوری با بیان اینکه این طرح بسیار عظیم و بزرگ صنایع ما را متحول می‌کند، اظهار کرد:

صدها چاه که ‌آب را از زیر زمین برای این صنایع تامین می‌کرده، اب این چاه‌ها یا به مصرف دیگر می‌رسد یا آنهایی که ضرورت نداشته باشد، بسته می‌شود.

در کشور چاه‌های غیرمجاز زیادی داریم که باعث فرونشست زمین می‌شود، بنابراین این طرح علاوه بر اینکه به مردم امید می‌دهد محیط زیست ما را هم حفظ می‌کند.

 

*** طرح انتقال آب کاملا محیط زیستی است

 

روحانی با توجه به اینکه برخی‌ها فکر نکنند که اگر ما آب را از دریا برداریم برای محیط زیست مضر است، اینطور نیست، تصریح کرد:

برداشت آب از دریا باید حساب شده باشد و این طرح کاملا محیط ‌زیستی است. ما در چند کیلومتری دریا آب را برداشت می‌کنیم و پساب را در چندکیلومتری وسط دریا برمی‌گردانیم که برای آبزیان مضرر نباشد.

محیط زیست ما در همه این طرح‌ها حضور فعال دارد و این طرح‌ها در چارچوب اصول محیط زیستی اجرا و پیاده می‌شود.

اکنون ما یک اقدام عظیم و بزرگی را برای مردم شاهد بودیم. ضمن اینکه آب برای حیات مردم هم بسیار مهم است و تنها برای مصرف صنعت و کشاورزی نیست.

آب مصرفی مردم هم باید تامین شود، در برخی از جهات شاید چاره‌ای جز اینکه آب دریا را شیرین کنیم، نداشته باشیم.

 

رییس جمهوری همانطور که اکنون بیان کرد در طرح آینده بندر عباس، ۵۰ درصد آب مصرفی مردم با شیرین‌سازی از آب دریا تامین می‌شود، خاطرنشان کرد:

بنابراین این کار، اقدام بسیار بزرگ و عظیمی برای حیات مردم، توسعه و صنعت کشور است که بسیار حائز اهمیت است و اینگونه طرح‌ها باید اجرا و پیاده شود.

 

روحانی با بیان اینکه ما در سال ۹۲، ۱۸ دستگاه آب شیرین‌کن داشتیم و اکنون ۷۲ دستگاه آب شیرین کن داریم، اظهارداشت:

این یک تحول عظیم و بزرگی است که در این ۷ سال رخ داده که امید خدا در سالی که ۹ ماه دیگر از عمر این دولت باقی مانده، با همان تلاش با کوشش روز اول و با همان امید روز اول، به کار خود ادامه می‌دهیم و من تردیدی در موفقیت دولت، ملت و مردم برای آبادانی ایران ندارم.

 

*** تسلیم دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران

 

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تصریح کرد:

نتیجه انتخابات امشب و یا تا فردا مشخص می‌شود برای ما مهم نیست که چه فردی رییس جمهوری آمریکا می‌شود، اما بی‌تردید دولت بعدی این کشور در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود.

آمریکایی‌ها راهی ندارند جز اینکه در برابر قانون، مقررات و فشار افکار عمومی و صبر و مقاومت این ملت بزرگ تسلیم شوند.

مردم ایران در بیش از ٨ ماه اخیر که از کرونا می‌گذرد،هم کرونا را تحمل کرد و با آن مقابله کرد، هم با تحریم مقابله کرد و هم سختی‌ها را تحمل کرد و توانست در برابر این همه فشارها ایستادگی کند و امید خدا می‌توانیم موفق نهایی باشیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس جمهوری یکی از دلایل و نشانه‌های مهم موفقیت‌های مردم را افتتاح پروژه‌های ملی در کشور دانست و گفت:

این افتتاح‌ها یک دلایل روشن و واضح است که ملت ایران متوقف نمی‌شود و در برابر فشارها زانو نمی زند و کمر خم نمی‌کند.

بی تردید ما در برابر دشمنان می توانیم موفق باشیم و آنان را وادار کنیم که روزی دوباره بازگردند و قانون و مقررات و پیمان را اجرا کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول