اخبار برگزیده

کد خبر:127449
پ
مرغ
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ممنوعیت صادرات مرغ تا اطلاع ثانوی تصویب شد

ستاد تنظیم بازار کشور به منظور کنترل بازار مرغ و جلوگیری از روند افزایشی قیمت آن ممنوعیت صادرات مرغ را تا اطلاع ثانوی تصویب کرد.

ستاد تنظیم بازار کشور به منظور کنترل بازار مرغ و جلوگیری از روند افزایشی قیمت آن ممنوعیت صادرات مرغ را تا اطلاع ثانوی تصویب کرد.

 

*** ممنوعیت صادرات مرغ

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ستاد تنظیم بازار کشور به منظور کنترل بازار مرغ و جلوگیری از روند افزایشی قیمت آن در توافق انجام شده بین وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی تصمیم بر ممنوعیت صادرات مرغ از اول آبان ماه تا اطلاع ثانوی گرفت.

در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار همچنین مصوب شد با توجه به روند افزایش قیمت گوشت قرمز و درخواست انجمن صنفی گاوداران مبنی بر اختصاص فضای مناسب برای عرضه گوشت گرم (دام سبک و سنگین) با قیمت ‌مناسب، مقرر شد کمیته‌ای با مسئولیت دبیرخانه تنظیم بازار و با حضور نمایندگان سازمان‌های حمایت، میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، اتحادیه و انجمن ذیربط در خصوص در اختیار گذاشتن بارانداز و فضای مناسب توسط سازمان میادین میوه و تره بار جهت عرضه گوشت گرم اقدام شود.

 

*** عوارض برای هر کیلو تخم مرغ

 

به گزارش خبرگزاری سروش، چندی پیش بر اساس تصمیمات صد و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در خصوص عوارض صادراتی تخم مرغ در آبان ماه سال جاری صادرات تخم مرغ موکول به اخذ مجوز وزارت جهاد کشاورزی (دفتر توسعه صادرات) است.

همچنین پس از اخذ مجوز یاد شده، انجام تشریفات صادرات مستلزم اخذ عوارض صادراتی به میزان ۳۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم صرفا در آبان ماه است.

البته مقادیر عوارض صادراتی ماه‌های بعد نیز پس از اعلام از سوی وزارتخانه ذیربط، متعاقبا ابلاغ خواهد شد.

بنابراین عوارض صادراتی به میزان یاد شده از محموله‌های تخم‌مرغ صادراتی از ابتدای آبان سال جاری تا پایان این ماه قابل دریافت است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • سکه به 12 میلیون تومان رسید ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۵
    0 0

    […] ۱۸ عیار به مبلغ یک ‌میلیون و ۱۳۸ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای ۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان فروخته شد. این در حالی […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول