اخبار برگزیده

کد خبر:127534
پ
آیزوکارپ
معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری:

افتتاح دفتر ملی سازمان جهانی آیزوکارپ در تهران

معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری از افتتاح دفتر ملی سازمان جهانی آیزوکارپ در تهران خبر داد.

معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری از افتتاح دفتر ملی سازمان جهانی آیزوکارپ در تهران خبر داد.

 

*** افتتاح دفتر ملی سازمان جهانی آیزوکارپ

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هفدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با حضور شهردار تهران، دبیرکل و نایب رئیس سازمان جهانی برنامه ریزان شهری و منطقه ای (ISOCARP ) برگزار شد و تأسیس دفتر ملی این سازمان در تهران رسما اعلام شد.

 

*** روز جهانی شهرسازی

 

زهیر صباغ‌پور، ضمن اعلام رسمی تأسیس دفتر ملی سازمان جهانی آیزوکارپ در شهر تهران اظهار داشت:
روز جهانی شهرسازی روزی ویژه‌ای برای شناخت و ارتقاء جایگاه برنامه‌ریزی شهری در شکل دهی به جوامع پویا است.
امروزه با رشد شهرنشینی حدود ۷۰ درصد از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند. از این رو شهرها محل تعاملات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هستند.

 

وی با اشاره به بحران‌ های موجود حال حاظر دنیا اظهار داشت:
در این برهه از زمان که جهان با بحران روبروست شهرها در تمام عرصه ها و بویژه در عرصه شهرسازی نیازمند نگرشی نو و بنیادی برای تغییر زیرساخت ها در جهت سلامت عمومی و سازگاری با بیماری های پاندمیک هستند.

شهرداری تهران در تلاش است تا بروز هر چالش جدیدی را به‌عنوان بستری برای تفکر خلاق، یافتن راه‌حل‌هایی پایدار و مشارکتی و همچنین افزایش تاب‌آوری در سطح شهر تهران و مردم آن در نظر بگیرد. اکنون زمان همبستگی و همکاری فرارسیده است. امروز ما باید از حضور هنجارها و دانش جهانی برای حل چالش ها استفاده کنیم.

گسترش تعاملات و دستاوردهای حاصل از همکاری‌های بین المللی مانند تبادل دانش و اطلاعات و تجارب، گسترش سرمایه‌گذاری، اجرای پروژه‌های مشترک در امور توسعه شهری، منجر به ارتقای سطح زندگی و گسترش توانایی‌های فنی و مدیریتی در کلانشهرها خواهد شد. در این میان نقش تاثیرگذار سازمان های بین المللی را نمی توان نادیده گرفت و روشن است که این امر بدون اهتمام ویژه این سازمان ها و شبکه هلی پویا و فعال آنها میسر نخواهد شد.

 

*** شهرداری تهران با سازمان بین المللی همکاری نزدیکی دارد

 

.معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این که شهرداری تهران با سازمان بین المللی همکاری نزدیکی دارد افزود:
در حال حاضر با سازمان های بین المللی متعددی در حوزه شهری در حال همکاری هستیم. سازمان آیزوکارپ یکی از این سازمان هاست که در حوزه برنامه ریزی شهری و منطقه ای فعالیت دارد.
شهرداری تهران با توجه به ارتباط مستقیم بین حوزه کاری خود و این سازمان همواره تلاش کرده است همکاری نزدیکی با این سازمان داشته باشد.
از میان این همکاری‌ها می‌توان به برگزاری مشترک و موفق چهار دوره جایزه جهانی خشت طلایی اشاره کرد که امسال پنجمین دوره آن نیز در ۲۵ آذرماه برگزار خواهد شد و از تجارب برتر شهری در محورهای مختلف تقدیر می‌شود.

 

وی به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم ها اشاره کرد و گفت:
با توجه به ارتباطات موثر با سازمان آیزوکارپ در حوزه برنامه ریزی شهری و شهرسازی و لزوم استفاده از شبکه ارزشمند و دانش فنی آن سازمان و با توجه به مشکلات فراوان ناشی از تحریم ها از جمله عدم امکان پرداخت حق عضویت، شهرداری تهران (مرکز ارتباطات و امور بین الملل) افتخار دارد به عنوان تسهیل کننده و رابط ملی آیزوکارپ در ایران فعالیت خود را برای تسهیل ارتباطات و انتقال دانش علمی و فنی از طریق ایجاد یک شبکه ملی و برگزاری رویدادها و نشست های تخصصی با همکاری و تایید آن سازمان و حمایت متخصصان حوزه شهرسازی آغاز کند.

 

*** حمایت از فعالان حوزه شهرسازی

 

معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که «همچون گذشته از حمایت دبیرخانه ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی که از فعالان حوزه شهرسازی در ایران است و با شبکه ای از متخصصین این حوزه در ارتباط نزدیک است، بهره مند شویم» و متقابلا شهرداری تهران آمادگی دارد با بهره گیری از ظرفیت های خود در راستای تحقق شعار امسال دبیرخانه، همکاری های بین المللی را تقویت نماید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است: پیام ویدیویی فرانک دوهانت دبیر اجرایی آیزوکارپ و علی الرئوف نایب‌رئیس این سازمان نیز در این مراسم پخش شد و ضمن قرائت بیانیه این مراسم، جمعی از پیشکسوتان منتخب این عرصه نیز مورد قدردانی قرار گرفتند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول