کد خبر:127532
پ
شهردار تهران
شهردار تهران خبر داد

توافق شهرداری با دولت برای واردات اتوبوس های نو و دست دوم

شهردار تهران از توافق این ارگان با دولت برای واردات اتوبوس های نو و دست دوم خبر داد.

شهردار تهران از توافق این ارگان با دولت برای واردات اتوبوس های نو و دست دوم خبر داد.

 

*** کلنگ زنی پایانه خط ۳ مترو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیروز حناچی در حاشیه مراسم آغاز عملیات احداث پایانه متروی آزادگان و توسعه جنوبی خط سه مترو به خبرنگاران گفت: امروز پایانه خط سه مترو را کلنگ زدیم و ایستگاهی که در کنار مرکز طبی کودکان ایجاد خواهد شد و انشاءالله این مقدمه اتصال منطقه ۱۸ به شبکه ریلی خواهد بود.

 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش حمل و نقل عمومی گفت:
خطوط مترو هم اکنون توسعه یافته اند ولی پایانه ها متناسب با آنها ساخته نشده اند. در حال حاضر پایانه های خط سه، چهار، شش و هفت در حال شکل گیری است. پایانه خط چهار به زودی افتتاح می شود و با رسیدن دستگاه حفار به میدان حضرت عبدالعظیم هم یک پایانه برای خط ۶ در منطقه جنوبی تهران ایجاد خواهد شد.

 

شهردار تهران با بیان این که قطارها نباید در ایستگاه ها پارک شوند افزود: ساخت پایانه برای قطارهای مترو موضوع مهمی است و تاثیر زیادی در تعمیر و نگهداری واگن های مترو دارد. هم اکنون قطارها را در ایستگاه ها پارک می کنیم که اصولی نیست و تعمیر و نگهداری آنها را با اخلال مواجه می کند.

 

*** واردات اتوبوس های نو و دست دوم

 

حناچی درباره دیدار اخیرش با معاون اول رییس جمهور بیان کرد:
در این دیدار امکان خرید و افزایش تعداد اتوبوس ها و واگن های مترو مورد بحث قرار گرفت. علاوه بر سفارش هایی که ما به کارخانجات داخلی می دهیم قرار شد دولت تلاش کند امکان واردات اتوبوس های نو و یا کارکرده البته با استانداردهای بالا را فراهم کند قرار شد وزیر صنعت موضوع را دنبال کنند.

 

*** آزادسازی اوراقق مشارکت توسط تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهردار تهران در پایان درباره اوراق مشارکت اظهار داشت:
اعتبار اوراق مشارکت هم اکنون دریافت شده و موجود است مشکلی در مورد وثائق این اوراق داشتیم که به زودی حل می شود.
یک مشکل هم با سازمان تامین اجتماعی در خصوص بدهی شهرداری به تامین اجتماعی بابت قراردادهای شهرداری داریم که مربوط به دوره ما هم نیست با توجه به رقم بالای این رقم، قرار شد به صورت اقساط پرداخت شود و تامین اجتماعی هم این اوراق مشارکت را آزاد کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول