کد خبر:127501
پ
وزارت صمت
معاون اول رییس‌جمهوری:

هزینه‌های تولید برای کشاورزان مضاعف شده است/کود شیمیایی اوره با قیمت یارانه‌ای ارائه شود

معاون اول رییس‌جمهوری معتقد است، هزینه‌های تولید برای کشاورزان مضاعف شده است.

معاون اول رییس‌جمهوری معتقد است، هزینه‌های تولید برای کشاورزان مضاعف شده است.

 

*** افزایش هزینه تولید برای کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اسحاق جهانگیری در جلسه جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید، بخش کشاورزی را از مهمترین و اصلی ترین بخش های تولیدی کشور برشمرد و بر ضرورت حمایت از کشاورزان و فعالان این بخش تاکید کرد و گفت:

کشاورزان از پرتلاش ترین و زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند که مسئولان باید با جدیت به مشکلات و درخواست های آنها رسیدگی کنند.

متاسفانه در ادوار گذشته تصور همه دولت‌ها این بوده است که امتیازهای فراوانی به بخش کشاورزی داده می شود اما امروز با آزاد شدن قیمت نهاده‌های بخش کشاورزی، هزینه‌های تولید برای کشاورزان مضاعف شده است که لازم است سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های لازم در راستای حمایت از این بخش انجام شود.

 

*** درخواست معاون اول رییس جمهور از وزارت جهاد

 

معاون اول رییس جمهور از وزارت جهاد کشاورزی خواست موارد حمایت دولت از بخش کشاورزی و نیز محدودیت های اعمال شده نظیر قیمت گذاری و جلوگیری از صادرات را به صورت دقیق احصاء و برنامه ای جامع برای نحوه حمایت دولت از بخش کشاورزی تدوین کند تا در جلسه هیات دولت مورد تصمیم گیری قرار گیرد.

 

*** تعیین قیمت کود شیمیایی اوره

 

جهانگیری همچنین با اشاره به یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه در خصوص تعیین قیمت کود شیمیایی اوره، گفت:

با توجه به نقش پراهمیت کود شیمیایی اوره در تولیدات کشاورزی و به ویژه تولید گندم، لازم است این نهاده با قیمت یارانه ای در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا خدشه ای به خودکفایی گندم در کشور وارد نشود.

 

*** کود شیمیایی اوره با قیمت یارانه‌ای ارائه شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، روسای اتاق بازرگانی ایران و تهران و نمایندگان قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت تامین نهاده های کشاورزی ارائه و پس از بحث و تبادل نظر، پیشنهاد شد که بدلیل نقش مهم کود شیمیایی اوره در تولیدات کشاورزی بخصوص گندم، قیمت این نهاده کشاورزی تا پایان سال ۱۴۰۰ به صورت یارانه ای تعیین شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول