کد خبر:127520
پ
شمشروی
خبرگزار سروش گزارش می‌دهد:

رشد ۶۹ درصدی تولید شمش آلومینیوم طی ۷ ماه

تولید شمش آلومینیوم در پنج مجتمع بزرگ کشور در هفت ماهه سال ۹۹ به ۲۴۷ هزار و۳۳۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه رشد ۶۹ درصدی را ثبت کرد.

تولید شمش آلومینیوم در پنج مجتمع بزرگ کشور در هفت ماهه سال ۹۹ به ۲۴۷ هزار و۳۳۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه رشد ۶۹ درصدی را ثبت کرد.

 

*** رشد تولید شمش آلومینیوم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برپایه جداول آماری عملکرد مجتمع ایرالکو(اراک)، هرمزال و المهدی (بندرعباس)، سالکو (لامرد -فارس) و آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) حاکی است: تولید شمش آلومینیوم در واحدهای یاد شده در مهرماه امسال به رقم ۳۵ هزار و ۵۵۶ تن رسید که در مقایسه با مهر ماه سال قبل افزایش ۵۶ درصدی دارد.

 

*** بیشترین رشد و میزان تولید هفت ماهه

 

بیشترین رشد تولید هفت ماهه امسال در زمینه شمش آلومینیوم نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ مربوط به شرکت آلومینای ایران (جاجرم – خراسان شمالی) با رقم ۲۵۹ درصد ثبت شد، ضمن اینکه واحد های هرمزال و المهدی (بندرعباس) هم به ترتیب ۱۵۵ و ۱۱۶ درصد رشد عملکرد داشتند.
علاوه بر این بیشترین میزان تولید شمش آلومینیوم هم در هفت ماهه ۹۹ مربوط به ایرالکو (اراک) با ۱۰۹ هزار و ۳۰۲ تن بود که ۴۴.۱ درصد از کل تولید را به خود اختصاص داد.

 

*** رشد ۱۶۳ درصدی مهرماه شرکت آلومینای ایران

 

مهرماه ۹۹ بیشترین رشد تولید شمش آلومینیوم مربوط به شرکت آلومینای ایران با رقم ۱۶۳ درصد ثبت شد و هرمزال (بندرعباس) هم به افزایش عملکرد ۱۰۲ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸ دست یافت.
بیشترین میزان تولید شمش در این ماه مربوط به ایرالکو (اراک) با رقم ۱۳ هزار و ۵۷۹ تن بود که ۳۸.۱ درصد کل تولید مهرماه را به خود اختصاص داد.

 

*** تولید ۱۳۹.۳ هزار تن پودر آلومینا

 

تولید پودرآلومینا در تنها واحد تولیدی کشور (آلومینای ایران- جاجرم خراسان شمالی) در هفت ماهه امسال به رقم ۱۳۹ هزار و ۳۰۷ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افزایش چهار درصدی را نشان می دهد.

ضمن اینکه تولید پودرآلومینا در مهرماه در واحد یاد شده به رقم ۱۷ هزار و ۶۱۶ تن رسید که نسبت به مهرماه پارسال رشد ۶ درصدی را ثبت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نیمه نخست امسال تولید شمش آلومینیوم خالص در واحد های مزبور به ۱۹۶ هزار و ۲۰۰ تن رسید که در مقایسه با نیمه اول سال ۹۸ افزایش ۵۳.۲ درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه تولید شمش آلومینیوم پارسال به رقم ۲۸۵ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزار سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول