کد خبر:127523
پ
معاملات بورس
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

شاخص بورس بالاخره مثبت شد/ رشد از جنس جذابیت قیمت‌ها

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۱ آبان ماه، بازار سرمایه با ثبت رشد ۹هزارواحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۲۲۱هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۱ آبان ماه، بازار سرمایه با ثبت رشد ۹هزارواحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۲۲۱هزار واحد قرار گرفت.

 

*** شاخص بورس بالاخره مثبت شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در جریان دادوستدهای ۲۱ آبان ماه بازار سرمایه بیش از ۹ میلیارد و ۷۲۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۵۷۹ میلیارد تومان در بیش از ۹۳۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۹ هزار و ۱۱۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران و سایر اشخاص بورس انرژی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۳۸۳ واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۶ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۰ واحد، آزاد شناور ۸۴۹۰ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۸۱۶۳ و ۱۲۵۸۸ واحد رشد کردند.

 

*** فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۳۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۵ هزار و ۷۸ میلیارد تومان در ۴۰۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۵ هزار و ۵۹۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول